300 студентів Львівщини пробігли свою першу “Зелену милю”

1807

Сьогодні, 1 червня у Львові відбувся перший студентський забіг “Зелена миля”. Дистанцію довжиною в одну милю територією Стрийського парку подолали близько 300 студентів з 22 університетів і коледжів Львівської області.

Участь у забігу була добровільна, але найбільшу кількість учасників становила студіююча молодь Національного університету “Львівська політехніка”, Української академії друкарства, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Національного лісотехнічного університету України.

Водночас, чисельна перевага не позначилась не результатах, і перші місця вибороли представники інших навчальних закладів. Першим серед хлопців до фінішу добіг студент Львівського державного університету фізичної культури Назар Штиюк із результатом 4 хв 31 сек, а серед дівчат з часом 6 хв. 16 сек тріумфувала Мар’яна Люта, що навчається у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Бронзові і срібні кубки вибороли Степан Коновал (Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького) та Олександр Господарик (Національний лісотехнічний університет України), Анна-Марія Радченко (Національний університет “Львівська політехніка”) та Галина Диранчук (Львівський коледж економіки і права) відповідно серед хлопців та дівчат.

Останнім у забігу фінішував “Володька” з “Країни У”, актор та сценарист Тараc Стадницький, який прийшов підтримати молодь у їх намаганнях займатися спортом. Тарас привітав учасників та вистрілом із пістолета дав старт забігу. Участь у церемонії відкриття та нагородження також взяли голова оргкомітету змагань Анатолій Ігнатович, голова обласного відділення Національного олімпійського комітету у Львівській області Юрій Турянський, заступник голови комісії культури, молоді та спорту Львівської міської ради Христина Паньків, проректор Національного університету “Львівська політехніка” Володимир Крайовський, президент Львівського обласного спортивного товариства студентів “Гарт” Богдан Юхницький.

“Щоранку після пробудження більшість молоді замість зарядки перевіряє свої смартфони, а в останній день навчання, – не йде в спортзал, а гучно святкує у пабах. Ми вирішили спробувати змінити цю тенденцію, запропонувавши студентам останній день перед сесією провести не за столом з келихом пива, а спортивно у забізі на символічній дистанції в 1,6 км. Тож 300 студентів стали 300 спартанцями, з яких, я сподіваюся, братимуть приклад інші,” – так пояснив ініціативу щодо проведення забігу начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович.

Забіг “Зелена миля” проводився вперше та відбувався в усіх містах України. Львівський забіг мав свою особливість, – від старту і до фінішу завдяки технічній підтримці компанії SKEIRON увесь забіг транслювався з квадрокоптера. Онлайн-трансляцію забігу переглянули ще близько 100 користувачів соціальних мереж, які не брали участь у забігу.

Львівське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та
спорту МОН України

Коментарі

коментарів