9-річний спортсмен з Миколаєва посів друге місце на Міжнародному онлайн-турнірі з тхеквондо

1814

Михайло Хода завоював друге місце на Міжнародному онлайн-турнірі з тхеквондо «1st International Taekwondo online League in the Hanmadang and poomsae divisions of Alborz Province, Iran».

Участь в змаганнях взяли 450 спортсменів з Бельгії, Болгарії, Великобританії, Гонконгу, Естонії, Індії, Ірану, Казахстану, Марокко, Пуерто-Ріко, США, Таїланду, Того, Узбекистану, України.

Про це повідомив президент Миколаївської обласної федерації тхеквондо Григорій Хозяїнов.

Миколаївський спортсмен боровся за перемогу в розділах «Momdollyo-Chagi» і «Yop-Chagi» у віковій категорії до 12 років (хлопчики).

Змагання тривали 4 тижні – з 4 по 30 травня 2020 року. За умовами конкурсу учасникам потрібно було щотижня записати і відправити організаторам турніру відео, виконуючи вправи тривалістю 20 секунд (Momdollyo-Chagi) і 30 секунд (Yop-Chagi). Монтаж і спецефекти неприпустимі. Критерії оцінки: швидкість і техніка. Кожне наступне відео мало демонструвати, що спортсмен виконує вправи швидше, покращуючи техніку, а, отже, продовжує тренуватися самостійно в умовах карантину.

У фіналі змагань в розділі «Yop-Chagi» Михайло Хода набрав 227 балів і посів друге місце. Перше місце виборов тхеквондист з Естонії Lars Lucasliiu з результатом 262 бали. Третє місце зайняв спортсмен з Узбекистану, набравши 224 бали.

У розділі «Momdollyo-Chagi» український спортсмен з результатом 35 балів посів п’яте місце, розділивши його з спортсменом з Ірану, у якого така ж кількість балів. Перше місце виборов тхеквондист з Естонії Lars Lucasliiu, набравши 51 бал. Друге, третє і четверте місця посіли спортсмени з Ірану з результатами відповідно 50, 49, 46 балів.

Тренер Григорій Хозяїнов зазначив:

– Головна мета онлайн-змагань з тхеквондо – підвищувати мотивацію спортсменів тренуватися в період пандемії. Це дійсно безцінний досвід. Наприклад, перше відео ми відправили 7 травня, а останнє – 30 травня. І порівнюючи ці відео, робимо висновок, що всього за кілька тижнів і техніка, і швидкість виконання вправ значно покращилися.

Важливо, що кожен спортсмен сам переглядаючи відео може оцінити себе і свої результати. Тому що самоаналіз дуже важливий для подальшого розвитку. Також цей конкурс – можливість ще раз переконатися, що досягти мети можна тільки якщо сконцентруватися на чіткому завданні, а не витрачати енергію в різних напрямках. Наприклад, на ігри на мобільних пристроях або соціальні мережі.

Кожні спортивні змагання – це, в першу чергу, подолання себе. А під час карантину і в посткарантінний період лише мобілізація вольових якостей допомагає спортсмену навіть в несприятливих умовах здійснити неможливе і звикати до думки, що від власних зусиль залежить дуже багато. Крім того, таке віртуальне спілкування в період пандемії дозволяє спортсменам бути частиною спільноти однодумців, які допомагають один одному покращувати результати, вчаться радіти новим досягненням і успіхам інших.

І завдяки міжнародному дистанційної співпраці кожен спортсмен отримує ще один шанс стати тим, ким він хоче на своєму шляху. Дякую за безцінний досвід організаторам змагань, зокрема, судді міжнародної категорії з тхеквондо Аміру Ескандарі (Бельгія) за запрошення взяти участь у цьому турнірі і підтримку.

Миколаївське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України