Спортивні артисти або ж артистичні спортсмени визначили найсильніших

2227

У Національному університеті фізичного виховання та спорту України пройшов потужний спортивний фестиваль «Всеукраїнські студентські ігри», організований Спортивним комітетом України, Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України і Спортивною студентською спілкою України. Щорічна подія, яка зародилася в 2015 році, проводиться з метою стимулювання розвитку фізичної культури та спорту у вищих навчальних закладах, підготовки збірних команд і спортсменів до міжнародних змагань зі спортивної аеробіки, спортивних танців, черлідингу/чирдансу і брейкінгу.

«Сьогодні ми вже вчетверте проводимо Всеукраїнські студентські ігри у артистичному дивізіоні. Ці змагання завжди відзначаються величезним сплеском емоцій та драйву. Щоразу учасники дивують своїми артистичними вміннями та створюють незабутню атмосферу для вболівальників. Тут не має переможених, усі студенти, які сьогодні вийшли на паркет, уже переможці», – зазначив голова КФВС МОН України Вадим Стеценко.

Традиційно програму змагань відкривали представники спортивного танцю. Пари змагалися у європейській та латиноамериканській програмі по черзі. Віденський вальс і самба, танго і пасадобль – граційні па у виконанні учасників ще не один раз зривали аплодисменти у вболівальників в залі.

«Займаюсь танцями близько 8 років, – поділився враженнями переможець у латиноамериканській програмі Максим Гусь. – За цей час брав участь у безлічі змагань, тому маю досвід і сподівався на перемогу. Дуже сподобалася атмосфера у залі, де наші колеги по «студентському» цеху підтримували і аплодували нам. Це так заряджає…»

Далі на паркет повинні були вийти дебютанти Всеукраїнських студентських ігор – брейкдансери. До них прикута особлива увага – адже «ламаний» танець» включено до програми Олімпіади 2024 року, яка відбудеться у Парижі.

«Брейкінг цікавий тим, що він завжди знаходиться на межі. Вуличну субкультуру, яка від самого початку не визнавала жодних рамок, включено до Олімпіади, де всі види спорту мають чіткі правила. Крім того, скільки існує цей напрям, завжди точилися дискусії чи це спорт, чи все ж таки мистецтво. На мою думку – це прекрасний приклад «золотої» середини. У будь-якому разі це видовищно і дуже подобається публіці. Шлях брейкінгу, як виду спорту, тільки-но починається і в нього є неабиякі перспективи розвитку, у тому числі й завдяки таким змаганням, як Всеукраїнські студентські ігри», – ділиться своїми враженнями президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк.

Цікавою фішкою брейкінгу на Всеукраїнських студентських змаганнях стало те, що в них дівчата та хлопці змагалися не в окремих програмах, а всі разом. Це лише розпалило інтригу. Адже у фінал вийшли Владислав VladeeFlava Партика та Єлизавета Vinila Дайнеко. За правилами учасники мали відтанцювати 2 раунди, але у підсумку їх батл був настільки рівним, що суддям одразу було важко визначити сильнішого чи сильнішу. Тому було призначено третій. Тут майже за рівного рахунку 7:5 перемогу святкувала харків’янка Єлизавета Дайнеко. Дівчина зізнається, змагатися проти хлопців їй не звикати, але тим цікавіша перемога.

«У хлопців є певні переваги у силових трюках, вони їм даються трохи легше. Але брейкінг тим і цікавий, що в ньому можна перемогти не лише силою, а й своєю унікальністю. Наприклад, у брейкдансі є стиль, в якому за правилами не можна торкатися паркету нічим, крім ніг. Загалом, дуже дякую всім учасникам за конкуренцію, всім студентам, які сьогодні приїхали на Студентські ігри величезний респект, бажаю їм перемоги, а у разі поразки – ніколи не здаватися», – підсумувала свій виступ Єлизавета Дайнеко.

Далі позмагатися настала черга представників спортивної аеробіки не менш видовищного спорту, аніж брейкінг чи спортивні танці. Шпагати, сальто, видовищні підтримки і неабиякий артистизм – усе це повинно бути в арсеналі атлетів.

«Зовні аеробіка дуже нагадує вільні вправи у спортивній гімнастиці. На майданчику повинні показати міні-спектакль з різних елементів, за які отримують від суддів бали. Час, відведений на виступ, – 1 хвилина 45 секунд. Змагання проводяться в декількох варіантах. Є індивідуальні виступи. Причому жінки змагаються нарівні з чоловіками. Варто зазначити, що бали можна набрати, як за силові вправи, так і за гнучкість та пластику. Але, якщо це командні змагання, то тут важливо відчувати своїх партнерів, адже в аеробіці часто використовують складні у виконанні підтримки, тож довіра до своєї команди – для мене найважливіша», – говорить учасниця конкурсу Ірина Прищепова.

А завершувати цьогорічні Ігри традиційно випала честь для черлідерів. Саме вони протягом довгого змагального дня підтримували усіх без виключення спортсменів і було помітно – вони довго чекали своєї черги, аби нарешті виплеснути енергію назовні. Змагання дійсно були схожі на вулкан – на глядачів виплеснулося стільки емоцій і драйву, що декотрі з них мимоволі почали повторювати рухи за спортсменками.

«Багато хто думає, що черлідинг – це просто голосно кричати та розмахувати помпонами. Але це далеко не так. Перш за все тут важливо бути артистичним і мати неабияку харизму. Адже уявіть таку ситуацію – ваша команда програє, вболівальники сумують, а вам потрібно запалити так, щоб ані гравці, ані люди на трибунах не втрачали надії на перемогу. Тому оптимізм та енергія – це основа черлідингу. Я вже вісім років займаюсь цим видом спорту, у п’ять тренувань на тиждень, але й досі відкриваю для себе щось нове», – розповідає студентка Вікторія Вакула з команди Полтавського національного технічного університету.

На цьому змагання підійшли до завершення. Але в коридорі учасники ще довго обмінювалися своїми враженнями та фотографувалися на згадку.

Прес-служба КФВС МОН