Без часу на відпочинок: студентська збірна з футзалу налаштовується на Європейські університетські ігри

1211

Студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили активно готуються до Європейських унівесритетських ігор – 2018. З 15 до 28 липня у португальській Коїмбрі вони захищатимуть честь країни у футзалі. За підготовку команди до змагань відповідає головний тренер Геннадій Кураса. Він поділився очікуваннями від прийдешнього турніру, а також розповів про рівень студентського спорту.

Як проходить підготовка до Європейських ігор? Щось знаєте про майбутніх суперників?

– Ми тренуємось, граємо контрольні матчі. Про суперників нічого не знаємо взагалі. Я заходив на сайт, проте складу учасників досі немає. Знаю, що там тренується збірна Португалії. Рівень змагань точно буде високий.

За яким форматом відбуватимуться змагання?

– З того, що мені відомо, то загалом змагатимуться 32 команди, які розподілять на 8 груп. Матчі відбуватимуться щодня. Тож умови досить складні. Часу на відпочинок немає. Але фізично ми вже готові.

Варто очікувати бойовий склад у Коїмбрі, чи все-таки даватимете шанс проявити себе всім?

– Шанс проявити себе я завжди даю всім. У нас їде 10 хлопців, тобто дуже щільний склад. Наразі я вже на 99% визначився з гравцями. Кілька людей під питанням. Але не буду забігати наперед, адже все може змінитися.

Як оцінюєте шанси команди на Іграх?

– Важко сказати. Однозначно, рівень змагань високий. Я не скажу, що ми відповідаємо рівню збірних. То зовсім інша річ. Так, є хороші виконавці. Вони грали в різних чемпіонатах, зокрема у Студентській лізі. Ми також зустрічались із хлопцями, які грають у збірній України.

Ви, думаю, стежите за студентським чемпіонатом? Що можете сказати про його розвиток?

– Студентський спорт завжди черпає свої кадри з непрофесійного. Щороку проходять різні цікаві змагання, і ми постійно беремо в них участь. Можу сказати, що команди, які там грають, – дуже сильні. Рідко буває, що учасники не відповідають рівню турніру.

Чого не вистачає студентам-футзалістам для розвитку?

– Залів. Це найголовніше. У нас дуже мало залів, де можна проводити матчі міжнародного рівня.

Коментарі

коментарів