Дмитро Єлисєєв – гість Олімпійської вітальні

149

2 серпня 2022 року в рамках відзначення Олімпійського дня 2022 #OlympicDay#MoveForPeace! відбулась чергова онлайн зустріч «Олімпійська вітальня». Незважаючи на скрутні часи, в умовах воєнного часу, ці зустрічі відбуваються щотижня. На них учасники мають змогу зустрітися та поспілкуватися один з одним, адже, наразі, кожен з нас потребує підтримки та спілкування.

Гостем сьогоднішньої зустрічі став Дмитро Васильович Єлисєєв – майстер спорту СРСР міжнародного класу з боксу, чемпіон Світу серед молоді, призер Кубку Європи, чемпіон України і СРСР, почесний працівник фізичної культури і спорту України, почесний Динамовець, президент Федерації боксу Донецької області, віце-президент Федерації боксу України, віце-президент компанії Union Boxing Promotion, менеджер діючого 5-ти кратного чемпіона Світу WBA Артема Далакяна.

Дмитро Васильович розповів про селище Холодна балка Донецької області, де пройшло його дитинство і стало поштовхом до захоплення спортом. Юний Дмитро захоплювався футболом – був воротарем. Пояснюючи чому саме воротарем, пан Дмитро каже: «Ти стоїш не на воротах. Ворота – це остання фортеця, яку ти маєш змогу захистити і привести команду до перемоги». Паралельно пробував свої сили в боксі. Яскравим спогадом є розірвані боксерські перчатки з тренувань, які дев’ятирічний Дмитро зі своїми друзями могли взяти додому, зашити і вже наступного дня позмагатися один з одним. Були спроби опанувати різні види спорту – метання ядра, ковзанярський спорт, баскетбол, біг, шашки. Згодом спробував боксерські тренування і бокс переважив. Важливу роль в цьому виборі зіграв перший тренер – Вдовенко Валерій Іванович. Саме йому завдячує Дмитро Васильович за здобуті знання та любов до цього виду спорту.

В сімнадцятирічному віці прийшло розуміння того, що є мета – стати майстром спорту з боксу. 

Під час спілкування учасники Вітальні мали змогу переглянути ролик ближнього бою чемпіонату СРСР з боксу, що відбувся в Ташкенті в 1988 році, де 18-річний Дмитро Єлисєєв переміг Нурмагомеда Шанавазова. А вже 1990 році Дмитро дебютував у професійному боксі.

Розповідь Дмитра Васильовича була емоційно приємна – історії з дитинства, прихід до спорту, сприйняття власної особистості. Це наклало відбиток на напрямок спілкування, з огляду на жахливі події, що нині відбуваються в Україні. Лунало безліч питань до гостя ефіру, який по завершенню мав обрати автора найцікавішого питання. Сьогодні було два переможних питання: якими видами спорту захоплювався пан Дмитро, як це вплинуло на його боксерську кар’єру та відношення до військово-спортивної підготовки, складовою якої є патріотичне виховання нашої молоді (Сергій Бобровник, Київ) і питання про самий складний бій та перспективи розвитку боксерського спорту (Віктор Острєцов, Луганськ).

Ці питання ніби доповнюють одне́ о́дне та об’єднуються в одну загальну думку. Що і довів своїми відповідями Дмитро Єлисєєв. Адже його найскладнішим та найважчим боєм є бій, що відбувається сьогодні, бій за Україну! Він безумовно буде переможним! Тому і військово-патріотичне виховання молоді сьогодні постає дуже гостро. Національно-патріотичне виховання є одним із провідних аспектів, які реалізовує спорт та олімпійська освіта, головною метою якого є становлення патріота, який усвідомлює цінність держави та свою громадянську роль у суспільстві, виражає своє ставлення до рідної країни, готовий у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими знаннями, прагнути до фізичного самовдосконалення, вивчати бойові традиції та історію українського народу, його Збройних Сил. Тож перспективи розвитку фізичної культури та спорту в цілому, зокрема боксу, який сягає корінням в стародавні часи (ще за часів стародавнього Єгипту і шумерського царства були зроблені фрески із зображенням кулачних боїв), вкрай необхідні в реаліях сьогодення.

По закінченню зустрічі Дмитро Єлисєєв дав настанови та поради молодому поколінню, які будуть корисні незалежно від віку: «Для тренування завжди можна знайти місце за будь-яких умов, головне – дотримуватися режиму, слухати тренера і особливо займатися саморозвитком, ставити собі найвищі цілі, гарно вчитися – це складова успішної кар’єри».

Дякуємо організаторам та кожному з нас за такі приємні зустрічі та цікаве спілкування. З нетерпінням очікуємо наступні зустрічі. Адже сьогодні кожен вкладає частину себе в історію нашої Держави. 

В контексті патріотичного виховання, кожен дотичний до фізичного виховання та спорту не має залишатися осторонь. Заняття фізичною культурою і спортом вкрай необхідні чинники при військово-патріотичному вихованні, вони створюють можливості для виховання волі, чесності, мужності, доброти, порядності, працелюбства та інших позитивних якостей.

СЛАВА НАШИМ ЗАХИСНИКАМ!

СЛАВА УКРАЇНІ! 

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів