Другий вебінар УЄФА Grow

696

Сьогодні пройшов другий із п’яти епізодів дискусії щодо розвитку масового футболу в Україні за програмою УЄФА Grow, в якому обговорили особливості розвитку місцевих футбольних клубів, враховуючи пропозиції УАФ та європейський досвід УЄФА на прикладі провідних країн Європи, а також країн, які мають позитивну динаміку у цьому напряму. В проєкті активну участь бере Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України та його філії.

Величезну роль у популяризації і розвитку регіонального футболу відіграють місцеві клуби. Саме вони є тим каталізатором, які при налагодженій системі можуть і повинні залучати до занять футболом величезну кількість людей. За статистикою, у  Східній Європі на кожні 44 000 населення припадає лише один клуб, тоді як у Західній ця цифра значно нижча – один клуб на 6 500 жителів.

У рамках вебінару також було розглянуто «клубну карту» України трьох регіонів, які вже долучилися до програми УЄФА Grow – Київська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області. Отже, наразі в цих трьох областях діє 133 клуби, в яких налічується майже 800 команд різного віку. Лише 25% з них мають власностворену інфраструктуру, решті ж доводиться орендувати спортивні об’єкти тощо. 83% співпрацюють з ЗОШ. 5 клубів виявили бажання залучати до тренувань жінок віком 18+, а гравців старших 35 років були б раді бачити під своїми кольорами аж 18 клубів.

Нагадаємо, проєкт Grow УАФ реалізує у співпраці з УЄФА в напрямку стратегічного розвитку національних асоціацій та розвитку масового футболу на регіональному рівні з метою збільшення кількості активних гравців різного віку і статі в регіоні, реєстрації гравців масового футболу, розбудови партнерства з місцевими зацікавленими сторонами, дослідження поточної ситуації та потенційних можливостей для розвитку клубної системи аматорського й масового сегментів, вивчення впливу розвитку масового футболу на суспільство та його цінності як соціального та економічного явища. Наразі до пілотного проєкту Grow долучені Дніпропетровська, Івано-Франківська та Київська області.

Прес-служба КФВС МОН

 

Коментарі

коментарів