Фіналісти всеукраїнських Cool Games готові до перемог

2770

Від сьогодні стартує триденний спортивний марафон одних із найдрайвовіших змагань для школярів Cool Games. Тож лише за кілька днів ми дізнаємось імена нових чемпіонів України з цих цікавих естафет.

Масштаб Cool Games дійсно вражає. Змагання охоплюють 25 регіонів України. А у відбіркових етапах взяла участь безпрецендентна кількість учасників: – З огляду на те, з яким успіхом пройшли минулорічні Cool Games, нам дуже хотілося перевершити самих себе. Тому ми додали у регламент змагань відбіркові етапи. І в них взяло участь аж 100 000 школярів! Крім того, ми провели 25 навчальних семінарів для понад 700 учителів фізичної культури з усіх куточків України. Наступні ж три дні ми спостерігатимемо за спортивними баталіями кращих із кращих. Впевнений, що ці змагання запам’ятаються дітям надовго, – прокоментував президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

 

Унікальність Cool Games, як це не дивно, полягає у його простоті. Адже в цікавих та досить активних естафетах можуть брати участь як школярі найменших класів, так і підлітки. А найголовніше, що для цього не потрібно серйозно займатися спортом.

– Естафети нашого проекту створені таким чином, що вони будуть цікаві для всіх, незалежно від рівня фізичної підготовки. Важливу роль в естафетах грає і робота у команді. Цьогоріч ми трохи розширили програму змагань і тепер у нас є три вікових дивізіони: 9-10 років, 11-13 років, 14-17 років. До речі, найстарша категорія змагатиметься за досить цікавий приз – поїздка на Всесвітні Educational Games у Греції, – розповідає голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Попри те, що офіційно змагання стартують лише завтра, школярі не гаяли часу, а активно проводили своє дозвілля. Вибір у юних спортсменів був величезний. Тут і настольні ігри, і теніс, і цікаві квести і, навіть, футбол. Також діти послухали цікаву лекцію «Нealthy Life» від представників Корпусу миру про здоровий спосіб життя. До якого, як виявилося, входить не лише спорт, а й психологічне та соціальне здоров’я.

Вже під вечір, настала одна з найголовніших подій змагань – офіційне жеребкування. Керівник кожної з областей по черзі піднімалися на сцену і брали фішки з порядковим номером. Таким чином, кожен дивізіон було розподілено на 5 груп. Відзначимо, що діти дуже гучно підтримували представників своїх областей. Навіть, тренери не могли втримати своїх емоцій і раз-у-раз вигукували дотепні «кричалки» або ж давали «п’ять» своїм учням. Усе вказувало на те, що завтра на нас чекає незабутнє спортивне видовище.

До речі, на цих змаганнях тренер Олег Левенець (Рівненська обл.) минулорічних переможців зібрав нову команду, яка, попри свій юний вік (а це наймолодший дивізіон) прагне перемоги не менше, аніж їхні колеги. – З наймолодшими дуже цікаво працювати. Вони яскраво переживають миті перемоги, але й не менш емоційно переносять поразки. А ще вони ретельно виконують мої настанови, що мені, як тренеру, дуже подобається. Гадаю, у моїх підопічних є всі шанси на перемогу. Однак – це командні змагання, і переможе той, хто допустить найменше помилок, – говорить тренер.

Тож маємо такі результати: 1-й віковий дивізіон (2009-2010 р.н.) Група 1: Сумська обл., Черкаська обл., Херсонська обл., Івано-Франківська обл., Рівненська обл. Група 2: Тернопільська обл., Хмельницька обл., Волинська обл., Житомирська обл., Закарпатська обл. Група 3: Донецька обл., Одеська обл., Дніпропетровська обл., Львівська обл., Запорізька обл. Група 4: Луганська обл., Чернівецька обл., Чернігівська обл., Кіровоградська обл., Вінницька обл. Група 5: Полтавська обл., Київська обл., Харківська обл. Миколаївська обл., місто Київ.

2-й віковий дивізіон (2006-2006 р.н.) Група 1: Луганська обл., Херсонська обл., Івано-Франківська обл., місто Київ, Дніпропетровська обл. Група 2: Полтавська обл., Житомирська обл., Закарпатська обл., Запорізька обл., Чернівецька обл. Група 3: Чернігівська обл., Вінницька обл., Львівська обл., Сумська обл., Рівненська обл. Група 4: Черкаси, Кіровоградська обл., Тернопільська обл., Миколаївська обл., Харківська обл. Група 5: Донецька обл., Хмельницька обл., Одеська обл., Київська обл., Волинська обл.

3-й віковий дивізіон (2002-2005 р.н.) Група 1: місто Київ, Івано-Франківська обл., Миколаївська обл., Рівненська обл., Закарпатська обл. Група 2: Хмельницька обл., Запорізька обл., Волинська обл., Дніпропетровська обл., Київська обл. Група 3: Житомирська обл., Сумська обл., Черкаси, Херсонська обл., Луганська обл. Група 4: Вінницька обл., Чернівецька обл., Одеська обл., Харківська обл., Донецька обл. Група 5: Полтавська обл., Тернопільська обл., Чернігівська обл., Кіровоградська обл., Львівська обл.

Аби усі змагання проходили у чесній боротьбі на Cool Games буде працювати доволі велика суддівська бригада. – Кількість рефері, яка буде обслуговувати естафети, сягатиме 67-ми суддів. Це дозволить нам більш ретельно відслідковувати «чистоту» виконання правил. Усе буде максимально чесно!

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів