Хмельниччина підготувала олімпійську подяку Словенії

182

 Регіональним олімпійським осередком в Хмельницькій області в рамках реалізації освітнього проєкту Національного олімпійського комітету України #OlympicLab за напрямом «Олімпійські та людські цінності» проведено цікаву акцію з підготовки сувенірів-подяк для країн, які підтримують Україну, українських громадян та українських спортсменів у важкий воєнний час.

 Цей цікавий спортивно-пізнавальний захід відбувся напередодні Міжнародного дня молоді в читальній залі обласної бібліотеки для юнацтва з дітьми внутрішньо переміщених родин,які в зв’язку з російською збройною агресією наразі перебувають в Хмельницькому, де відчувають підтримку з боку місцевих державних та громадських організацій.

 Спочатку бесіду з ними провів перший заступник голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін, який розповів про головні принципи олімпізму: дружбу, повагу, досконалість, спираючись на власний життєвий та спортивний досвід. Далі ознайомив присутніх з олімпійським рухом в подільсьському краї, спортиною гордістю –титулованими атлетами і їх наставниками, традиціями, а також фізкультурно-спортивними, оздоровчими закладами міста, де вони зможуть з початком навчального року долучитись до активної рухової діяльності, займаючись обраними видами спорту, що культивуються в Хмельницькому. Їм було продемонстровано ряд цікавих відеоматеріалів зі спортивного життя міста і вручено сувенірну олімпійську атрибутику.

 Крім того, в ході подальшого спілкування присутнім було запропоновано висловити вдячність країнам світу за всебічну підтримку Україні у боротьбі з підступним агресором. Хмельниччині випала честь подякувати словенському народу. Для цього члени відділення НОК у Хмельницькій області і співробітники бібліотеки напередодні зустрічі  відібрали з числа кращих творчих робіт – переможців проведеного раніше відділенням обласного конкурсу «Олімпійський талісман»  в номінації «Скульптура» два оригінальних вироби. Це «Лелека» – символ національної олімпійської команди України (автор Денис Прокопчук, смт Антоніни) та «Спортсмен» (авторка Каріна Ланова, с. Судилів Шепетівського району).

Cувенір у вигляді спортсмена з тенісною ракеткою і рюкзаком зі спортивним інвентарем, одягнутого у форму салатового кольору, в якій часто на міжнародних змаганнях виступають члени збірних команд Словенії, обрано не випадково, а ще й завдяки певним обставинам. Нещодавно в Банській Бистриці (Словаччина) завершився  XVІ літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль, а наступний відбудеться через два роки в Маріборі (Словенія). Саме в цьому місті в травні поточного року перемогу здобув на тенісному турнірі «Grawe Open»  серед однолітків в парі зі спортсеном з Казахстану 13-річний вихованець Хмельницької ДЮСШ № 3 Нікіта Білозерцев.  Тому й виникла ідея запропонувати господарям ХVIII літнього ЄЮОФ використати  «Cпортсмена» як можливого талісмана фестивалю.

Cвою повагу, вдячність і єдність з дружнім словенським народом учасники дійства засвідчили cпільним фото з сувенірами-подяками.

За інформацією першого заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора ФЛЕНТІНА.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів