ХVI Олімпійський фестиваль попрощався з Банською Бистрицею

120

 XVІ літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль, який тривав з 24 по 30 липня 2022 року в словацькій Банській Бистриці, добіг до завершення. 

 Господарі змагань передали прапор Європейських Олімпійських Комітетів Словенії, яка вже 2023 року прийматиме змагання у Маріборі.

 Прапор України до зали дзюдо, куди через погодні умови були перенесені урочистості, виніс володар найбільшої кількості нагород у Банській Бистриці-2022 у спортивній гімнастиці Радомир Стельмах, який став автором першого золотого успіху українських атлетів на цьому ЄЮОФ.

  У Словаччині команда України була представлена 46 атлетами у 6 видах спорту – бадмінтоні, велоспорті, дзюдо, легкій атлетиці, спортивній гімнастиці та плаванні і зуміла посісти в загальному заліку серед 47-ми країн сьоме місце, виборовши 18 нагород, по 6 нагород кожного гатунку.

 Чемпіонами фестивалю стали: гімнаст Радомир Стельмах, який також завоював до української скарбнички два срібла та дві бронзи, одну з яких здобув у парі з Анною Лащевською,  дзюдоїсти  Станіслав Корчемлюк, Єлизавета Литвиненко та Діана Семченко, а також легкоатлетка Ольга Машанєнкова та плавець Микола Котенко. 

 На другу сходинку п’єдесталу ЄЮОФ-2022 піднялися: гімнасти Дмитро Прудко у вправах на кільцях та Анна Лащевська, яка до бронзи у міксті додала й срібло в особистих змаганнях на колоді,  плавець Іван Гарбарчук та команда дзюдоїстів у складі Назара Віскова, Івана Казімірова, Станіслава Корчемлюка, Олексія Болдирєва, Федора Ярошенка, Тетяни Лімзаєвої, Юлії Кузьменко, Єлизавети Литвиненко та Діани Семченко

 Бронзовий здобуток мають на своєму рахунку також дзюдоїсти Назар Вісков та Іван Казіміров, плавці Микита Кудінов та Денис Мялковський.

 Два представники Хмельницької області – легкоатлети, які виступали на доріжках стадіону, продемонстрували такі результати: старокостянтиновець Роман Горбачов посів 4 місце у спортивній на 5000 м з особистим рекордом (22 хв 16,43 сек); а хмельничанин Володимир Лісіцький став 13-м в бігу на 200 м (22,89 сек). Обоє 16-річних перспективних подолян дебютували на закордонних стартах і здобули перший досвід змагань високого рівня. Сподіваємось на їх подальший прогрес і втілення заповідних мрій у реальність в подальшій спортивній кар’єрі. 

За інформацією Першого заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора ФЛЕНТІНА

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

Коментарі

коментарів