Команди вишів Києва вдало виступили на ХVІ літній Універсіаді України з плавання

1606

З 28 по 31 травня 2021 року в місті Кам’янське Дніпропетровської області відбулись змагання ХVІ літньої Універсіади України з плавання. Участь в них взяли 146 учасників з 23 закладів вищої освіти з усієї України. Разом змагалися 27 команд з 14 областей України.

На змагання Універсіади України до участі допускалися як збірні закладів вищої освіти (ЗВО) так і збірні регіонів України. Від міста Києва участь в змаганнях взяли 2 команди Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) і збірна команда м. Києва, до складу якої увійшли студенти, що представляли Київський університет імені Бориса Грінченка (КУБГ), Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського), Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (НМУ
ім. О.О. Богомольця).

Вже в першому запливі на 100 метрів вільним стилем серед жінок відзначились студентки НУФВСУ Фісенко Надія та Тугай Валерія, які посіли I та II місця на цій дистанції. На дистанції брас 200 м Наконечний Денис (НУФВСУ) посів ІІІ місце. В запливі на спині 100 м срібні місця посіли студенти КУБГ Клімова Марія серед жінок та Дударенко Богдан серед чоловіків. Змагаючись батерфляєм на 50 м срібні нагороди завоювали у жінок Онанко Марія (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського), у чоловіків Коваленко Андрій (НУФВСУ). У вільному стилі на 800 м студенти НУФВСУ також спромоглися завоювати призові місця, серед чоловіків – І місце – Болдирев Мирослав, серед жінок – ІІ місце Юзофенко Поліна. На дистанції 50 м на спині срібло завоювала Клімова Марія (КУБГ) та бронзу – Бокань Маргарита (НУФВСУ), а серед чоловіків в цьому запливі бронзу відвоював Дударенко Богдан (КУБГ). Вільний стиль 200 м серед жінок: І місце – Фісенко Надія (НУФВСУ), ІІІ місце – Тимошенко Євгенія (НМУ ім. О.О. Богомольця). На дистанції батерфляй 100 м нашим студентам НУФВСУ також вдалося відвоювати призові місця, серед жінок срібло – Павленко Вікторія та серед чоловіків срібло – Коваленко Андрій (НУФВСУ) і бронза – Біленко Володимир. На дистанції в 50 м вільним стилем нашим чарівним дівчатам вдалося завоювати весь п’єдестал: І – Онанко Марія (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського), ІІ – Тугай Валерія (НУФВСУ), ІІІ – Тимошенко Євгенія (НМУ ім. О.О. Богомольця). Вільний стиль на 50 м серед чоловіків – призове ІІІ місце посів Заверталюк Єгор (НМУ ім. О.О. Богомольця). Батерфляй 200 м – студенти НУФВСУ зайняли: І місце у жінок – Павленко Вікторія, ІІ місце у чоловіків – Біленко Володимир. Студент КУБГ Дударенко Богдан – бронза на дистанції на спині 200 м. Фісенко Надія (НУФВСУ) – золото на дистанції вільним стилем 400 м.

В програмі естафета комбінована 4х100 м серед чоловіків ІІ місце посіла команда НУФВСУ-1 (Біленко В., Наконечний Д., Коваленко А., Степко Ю.). В комбінованій естафеті 4х100 МІХ команда НУФВСУ-1 (Біленко В., Стебко Ю., Павленко В., Тугай В.) вибороли ІІ місце. В естафеті вільним стилем 4х100 жіноча збірна міста Києва завоювала золоті нагороди. В естафеті вільним стилем 4х100 МІХ бронзові медалі дісталися команді НУФВСУ-1 (Стебко Ю., Павленко В., Тугай В., Біленко В.)

В підсумку в командному заліку серед закладів вищої освіти команда 1 Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) виборола срібні нагороди Універсіади (1078 очок), а команда 2 НУФВС посіла 5 місце, принісши Києву 782 очки. А серед регіонів України збірна міста Києва за підсумками виступів всіх спортсменів трьох наших ЗВО (КУБГ – 419 очок, НМУ ім. О.О. Богомольця – 246 очок та НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського – 157 очок) набрала 882 очки і стала третьою.

Вітаємо студентів-представників команд міста Києва та їх тренерів з чудовими виступами і високими досягненнями на змаганнях Універсіади України.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України