Комітет фізичного виховання та спорту відзвітував про виконану роботу

2732

Сьогодні, 28 листопада, у приміщенні Міністерства освіти і науки України підбили підсумки роботи Комітету з фізичного виховання та спорту МОН та накреслили плани на майбутнє.  У своєму звіті «Про роботу Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у 2019 році» голова Комітету Вадим Стеценко зазначив, що цей рік був дуже насиченим на спортивні та спортивно-масові події для учнівської і студентської молоді.

Так, українська учнівська спільнота стала учасником понад 320 різноманітних заходів, як державного, так і міжнародного масштабу. До них було залучено 505 тисяч учнів із 25 регіонів України. Активна молодь брала участь у спортивних і спортивно-масових заходах:  Challenge Fest, традиційні дитячі спортивні ігри, фестивалі, бігові заходи, флешмоби, заходи Спеціальної Олімпіади та фізкультурно-патріотичні такі як, Козацька наснага, Старти Надій та Козацький Гарт.

За підтримки Міжнародної федерації учнівського спорту, Міністерства освіти і науки України та Української федерації учнівського спорту ми запустили міжнародні учнівські проекти – ISF World Cool Games, ISF World Esports School Championship.

– Для нас дуже важливий зворотній зв’язок з людьми, які безпосередньо працюють із молоддю за напрямом фізичного виховання та спорту, – зазначив заступник Міністра освіти та науки Максим Ярмистий.  – Обговорення проблемних питань і визначення пріоритетів повинно оптимізувати діяльність усіх структур, хто так чи інакше пов’язаний із вихованням школярів та студентів. Ми живемо в епоху гаджетизації та цифровізації і нам необхідно знаходити нові підходи у залученні молодого покоління до фізичної активності, яка б стала цікавою альтернативою комп’ютерам. Ми будемо посилено працювати, аби  у наступному році всі започатковані ініціативи розширили свою географію та охопили ще більшу кількість учасників і учасниць.

– У нас в країні помилково ототожнюють фізичне виховання та спорт, – продовжив голова Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко. Але насправді це два принципово різні напрями. За статистикою лише 10% учнів цілеспрямовано займаються спортом, для решти ж фізична активність – лише цікаве дозвілля. Тому основним завданням для нас є залучення максимальної кількості дітей до подібного дозвілля, де б вони знаходилися в тусовці активних однолітків, отримували запал та драйв, змагаючись у різноманітних естафетах, марафонах, флешмобах.

Серйозну робота Комітетом ведеться й на спортивній ниві. Проводяться традиційні чемпіонати України, шкільні ліги тощо. Новими стали змагання в рамках Зимової Гімназіади, Всеукраїнські пляжні ігри та Всеукраїнські ігри з єдиноборств. До речі, за підсумками останніх змагань, була сформована учнівська збірна, яка вперше взяла участь у Всесвітніх іграх з єдиноборств і посіла перше командне місце.

Наше студентство у 2019 році також було постійно задіяно у спортивний і спортивно-масовий рух. Зокрема по всій країни прокотилися Студентська миля і Міжнародний день студентського спорту, ХІV Літня Універсіада, Зимова Універсіада, чемпіонати України з різних видів спорту тощо.

Українська студентська збірна тріумфувала на Чемпіонатах Європи з єдиноборств у м. Загреб, посіла 11-те загально командне місце і 3-тє серед країн Європи на ХХХ  Всесвітній літній Універсіаді в Неаполі. Перше загальнокомандне місце українці посіли й за підсумками проведених студентських чемпіонатів Європи, які проходили у 9 видах спорту (футзал, настільний теніс, футбол, волейбол пляжний, шахи, спортивне орієнтування, волейбол, баскетбол 3х3, академічне веслування). Наші хлопці і дівчата здобули 51 медаль (18 золотих, 11 срібних, 22 бронзових).

Наступний рік обіцяє бути ще більш насиченим. Найближчими пріоритетними заходами для розвитку фізичного виховання та спорту серед учнів є: Всеукраїнські Круті ігри, спортивно-масовий захід Challenge Fest, Всеукраїнські Гімназіади, Всесвітня Літня Гімназіада, чемпіонати світу серед учнів. Не менш активним буде й студентський календар: Студентська миля, Міжнародний день студентського спорту, Літня і Зимова Універсіади України, Європейські студентські ігри, чемпіонати світу.

В Україні планується й проведення міжнародних змагань. Для учнів це ISF COOL GAMES, ISF E-Sports, перші в історії ISF BEACH GAMES. Для студентів чемпіонату світу з воднолижного спорту.

У рамках сьогоднішнього заходу проведено й нагородження переможців загальнокомандних заліків за результатам:

Спортивні ігри України серед студентів коледжів та технікумів:

  1. Івано-Франківська область;
  2. Львівська область;
  3. Сумська область.

Спартакіада серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти України:

  1. Чернівецька область;
  2. Рівненська область;
  3. Вінницька область.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів