Конференція з актуальних питань фізичного виховання у ЗВО міста Києва

896

Сьогодні під час онлайн-конфереції відбулось обговорення стану, проблем і напрямів розвитку фізичного виховання у закладах вищої освіти. У конференції, організованій Київським міським відділенням КФВС МОН України, взяв участь профільний заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький, завідувачі кафедр, викладачі фізичного виховання 17 закладів вищої освіти міста Києва, а також представники ЗВО західного, східного і центрального регіонів України, керівники центрального апарату Комітету, обласних Відділень: Чернівецької, Дніпропетровської, Луганської областей України. До участі долучились представники Національного олімпійського комітету України Володимир Ковальов та Вікторія Веселова.

Під час зустрічі обговорили:

– імплементацію Рекомендацій щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спорту серед студентської молоді на період до 2025 року;

– обмінялись інформацією про стан викладання дисципліни «Фізичне виховання» у закладах вищої освіти в різних регіонах України, Києва зокрема;

– проведення Зимової і Літньої Універсіад України.

Учасники поділись своїм баченням вирішення питань, які стосуються, зокрема, викладання фізичної культури та спорту у ВНЗ. Визнали, що найбільшим фактором у низькій зацікавленості студентів у заняттях фізкультурою є те, що наразі цей предмет не єа обов’язковим, а відсутність заліків по ньому не сприяє відвідувати заняття студентами.

– Так, через здобуття автономії, вищі навчальні заклади тепер на власний розсуд можуть визначати, які дисципліни є обов’язковими, а які – ні, – зазначив заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький. – Ми потрапили зараз у таку ситуацію, що студентство просто не обирає фізкультуру. Це призводить до того, що кафедри фізичного виховання згодом взагалі зникнуть через незатребуваність, а це дуже тривожний сигнал для нас. Люди не розуміють, що заняття фізичною культурою – не банальні «пари», а перш за все здоров’я студентів.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів