Київ отримав нагороди за 1 місце на зимовій та літній Універсіадах 2021 року

509

Під час урочистостей, що відбувались 20 вересня з нагоди Міжнародного Дня студентського спорту в м.Вінниця, де Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України сумісно з ВГО «Спортивна студентська спілка України» проводився центральний захід серед студентів, начальник Київського міського відділення (філії) КФВС МОН Сергій Бобровник отримав красені-кубки за І місце у загальнокомандній першості серед регіонів ІІІ зимової Універсіади України та за І місце загальнокомандної першості серед регіонів XVI літньої Універсіади України!

«Ці нагороди стали можливі, – відзначив Сергій Бобровник, – лише як результат спільної праці, талановитих спортивних студентів, роботи тренерів, викладачів ЗВО і безумовно ректорів закладів вищої освіти, що підтримують студентський спорт і створюють умови у виші для його розвитку, а також знаходять можливості для відрядження студентських команд для участі у змаганнях!».

У змаганнях ІІІ зимової Універсіади України Київ представляли студенти НУФВСУ, які за сумою виступів у змаганнях з біатлону і лижних гонок вибороли І загальнокомандне місце для свого ЗВО і для Києва!

У першому півріччі 2021 року (квітень-червень) в рамках ХVІ літньої Універсіади України 2020-2021 н. р. пройшли фінальні змагання з 14 видів спорту. Збірні команди ЗВО м. Києва взяли участь в 14 (з 17) змаганнях з 12 видів спорту (крім регбі-7 і водного поло). В змаганнях ХVІ літньої Універсіади України взяли участь представники 15 закладів вищої освіти м. Києва, що у підсумку дозволило Києву вибороти І місце, набравши 11884 очки, як серед регіонів І групи, так і в загальнокомандній першості серед регіонів України.

За статистикою загальнокомандної першості серед усіх ЗВО України, лідером Універсіади став Національний університет фізичного виховання і спорту України, набравши 8856 очок, він же відповідно переміг з чотирьох ЗВО І категорії (ЗВО фізичного виховання і спорту), взявши участь у 14 змаганнях з 12 видів спорту.

Серед ЗВО ІІ категорії (ЗВО, що мають інститут (факультет) фізичного виховання і спорту), з поміж 28 ЗВО України, 11 місце посів Київський університет імені Бориса Грінченка набравши 1050 очок (5 видів спорту: легка атлетика, плавання, стрільба кульова, тхеквондо (ВТФ), футбол чоловіки), а Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова зайняв 25 місце – 78,5 очок (1 вид спорту: дзюдо).

Серед десяти ЗВО України ІІІ категорії (в яких навчається більше 10 000 студентів), участь у змаганнях взяли 6 столичних вишів (КНТЕУ, НУБіП України, НМУ ім. М.П. Богомольця, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», КНУ ім. Т. Шевченка, НАУ). Найбільшу кількість балів набрав Київський національний торговельно-економічний університет (795 оч.), посівши 4 місце у всеукраїнському заліку.

З 17 ЗВО України ІV категорії, участь взяли 2 виші столиці (КНЕУ ім. В. Гетьмана, КНУБА), посівши 15-16 місця відповідно.

Серед 41 ЗВО України V категорії (в яких навчається від 2000 до 5000 студентів), що брали участь у змаганнях Універсіади, м.Київ представили 5 столичних вишів, які показали наступні результати: НАВС-314 оч., 10 місце, 2 в/с; НаУКМА – 15,5 оч. 41 м., 1 в/с; ВМУРОЛ «Україна» – 66 оч., 28 м., 2 в/с; ТНУ ім. В.І.Вернадського-163, 18 м., 3в/с; ПВНЗ КМУ – 33 оч., 34 м., 1 в/с.

ЗВО Києва VІ категорії, це ті, в яких навчається менше 2000 студентів, не брали участь у цьогорічних змаганнях Універсіади.

Щирі слова подяки всім, хто приєднався і зміг взяти участь в цей непростий рік у змаганнях зимової і літньої Універсіад України! Сподіваємось, що наші студенти продовжать свої переможні виступи у поточному навчальному році вже у змаганнях наступної зимової і літньої Універсіадах України.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України