Львівщина прийняла матчі зональних змагань Універсіади України з баскетболу

896

Цього тижня у спорткомплексі Львівської політехніки відбулися фінальні змагання західного регіону Студентської баскетбольної ліги та, відповідно зональні змагання Універсіади України з баскетболу. У них, окрім політехніків, брали участь команди з Луцька, Рівного й Івано-Франківська, які представляли відповідні заклади вищої освіти.

Ще в листопаді політехніки на обласному рівні зіграли з Львівським державним університетом фізичної культури, Українською академією друкарства і ЛНУ ім. І. Франка — і виграли в усіх. Потім, 8 березня, були змагання в Івано-Франківську, де вони обіграли господарів із суттєвою перевагою. Секрет успіху простий: майже щоденні тренування, незважаючи на канікули, ігри у вищій лізі — досвід виступу на сильніших змаганнях полегшує участь у змаганнях студентських.

У півфінальних іграх збірна Національного університету “Львівська політехніка” обіграла збірну рівненського Національного університету водного господарства та природокористування з рахунком 119:56. Переможцем у другому поєдинку, між командою коледжу фізичного виховання з Івано-Франківська й командою Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки з Луцька, стали лучани — спершу івано-франківці програвали, потім взяли реванш, але кінцевий результат такий. Тож у фіналі зійшлися львівʼяни із хлопцями з Луцька та рівненські й івано-франківські студенти.

Найбільша боротьба точилася за перше місце. Врешті-решт із різницею в десять очок перемогла команда луцького університету.

За день до фіналу тренер команди Львівської політехніки Ярослав Зубрицький був небезпідставно переконаний, що його команда готова, мотивована на успіх (три останні роки перемагали) й має зіграти добре:

— Основний склад команди — хлопці, які грають у вищій лізі чемпіонату України. Ми ще підсилились двома важливими гравцями — до нас приїхали Андрій Гуцуляк (грає за команду вищої ліги в Камʼянському) й Андрій Співак (випускник ЛДУФК ім. І. Боберського). Гадаю, що гратимемо з командою з Луцька. У ній більшість гравців із вищої ліги, досвідчені й зіграні, тому може бути важко…

Після перегляду гри івано-франківців із лучанами зʼявилася надія, що гра буде легшою, ніж очікувалося, проте політехніки недооцінили суперника.

— У луцької команди було більше бажання виграти, вона злагоджено грала і в нападі, і в захисті, тільки гравець Володимир Коцько приніс їй 32 очки. Наші хлопці, мабуть, дуже хвилювалися, не справилися з емоціями, погано зіграли навіть лідери, на яких розраховував, — підсумував Ярослав Зубрицький.

У підсумку, Львівська політехніка та команда Східноєвропейського національного університету потрапляють у вісімку найсильніших студентських команд України (з двісті вишів, які брали участь у лізі з самого початку), а вже у травні відбуватимуться півфінальні й фінальні змагання між вісьмома командами, які і визначать чемпіона Універсіади України з баскетболу.

Наталя ЯЦЕНКО, освітній тижневик “Аудиторія”

Коментарі

коментарів