Львівська область. Пліч-о-пліч

1454

Більше 15 тисяч учасників з 330 закладів освіти взяли участь у змаганнях і спортивно-масових заходах, які у Львівській області проводить Комітет з фізичного виховання і спорту МОН України спільно Українською федерацією учнівського спорту і Спортивною студентською спілкою України

Про розвиток учнівського та студентського спорту в регіоні, цікаві підходи до популяризації здорового способу життя і рухової активності розповідає заступниця начальника обласної філії Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України на Львівщині Наталія Слимак:

Про традиції: В області загалом 30 років поспіль проводилася Спартакіада школярів, яка згодом трансформувалася в Гімназіаду. Вони успішно проводилися фактично до карантинного періоду та до війни. Усі ми розуміємо, що воєнний стан, карантинні обмеження наклали величезний відбиток на можливість організації та проведення заходів. Але вже минулого року вдалося відхопити Гімназіаду Львівщини, яка охопила абсолютно всі райони області і включала шахи, настільний теніс, футбол, пляжний волейбол, легку атлетику, баскетбол і флорбол .

Про Шкільні ігри: Ініціативу Комітету – Шкільні ігри – зустріли «на ура». Ми працюємо спільно з Департаментом освіти та Управлінням молоді та спорту. Зараз тривають внутрішньо шкільні змагання, на кінець грудня-січень – плануємо змагання між закладами освіти громад, потім етап між громадами на рівні районів, а потім вже обласний етап.

Про найбільш популярні види спорту: У Львівській області це волейбол, баскетбол, футзал або футбол, гандбол, шахи, легка атлетика, бадмінтон. А ще ми додали лазертаг: щоб навчити дітей базовій військовій підготовці. Це родзинка наших Шкільних ігор.

Про синергію: Складно розігнатися від 0 до 100 км за кілька секунд, якщо врахувати, що багато шкіл приймали ВПО на Львівщині, багато спортивних залів були зайняті під гуманітарні склади, була відсутня можливість через брак спортивних споруд проводити повноцінно змагання. Зараз ситуація поліпшилася. Ми намагаємося максимально рухатися у напрямку збільшення кількості учасників та закладів освіти. Головне, що є розуміння та підтримка обласного керівництва. Ми, напевно, єдина область, де підписано розпорядження і затверджений власний обласний регламент про проведення цих змагань. Така синергія обов’язково має принести результат.

Про співпрацю з учителями: В основному, координація здійснюється через методоб’єднання, до якого входять найбільш активні вчителі. З січня минулого року ми започаткували цікаву практику проведення виїзних семінарів. Обʼїздили понад 40 громад, залучили туди наших фахівців, вчителів, які мають власні інноваційні розробки. Комунікація з вчителями – постійна.

Про активних учителів: Віктор Батяла (Ліцей «Оріяна») і Андрій Хімʼяк (Кам’янка-Бузький ОЗЗСО І-ІІІ ст №1 ім. І.Франка) тісно співпрацюють з Центром позашкілля Львівщини. Вони шукають настільні ігри чи ігри народів світу, з якими можна познайомити учнів та грати у холодну пору року. Ця методика дуже сподобалася вчителям і є дуже актуальною зараз.

Про профтехи та коледжі: Цього року ми відновлюємо наші змагання. Серед коледжів ми вже провели 3 види спорту. До кінця року ще проведемо 1. Решта – вже з лютого, після канікул. На початку грудня відбудеться перший вид спорту серед профтехосвіти серед наших обласних видів спорту. Будемо також готувати представників коледжів та профтехосвіти на всеукраїнські змагання.

Про вищі навчальні заклади: Університети, напевно, найбільше постраждали в плані того, що їхні спортивні бази та зали були зайняті ВПО. «Політехніку” звільнили тільки в кінці вересня. Минулого року не можна було проводити комплексні змагання. Ми провели декілька турнірів за згодою кількох університетів у літній період з метою підготовки до участі в Універсіаді України. Цьогоріч вже розробили положення і плануємо з грудня запускати комплексні змагання з Універсіади Львівщини.

Про досягнення: Як область – ми виграли загальний залік Універсіади України. На Всесвітню Універсіаду їздило семеро наших спортсменів. Гімнастка Христина Погранична стала мультимедалісткою!

Про інтеграцію ВПО: Минулого року у теплий період ми проводили майстер-класи з різних видів спорту для залученості ВПО. Вони досить активно брали участь. Настільні ігри, ігри народів світу, футбол, настільний теніс. Було дуже актуально та всім сподобалося. Проводили також майстер-клас з черлідингу.

Про масовість: Проводимо масові фестивалі з класичних видів спорту. Наприклад, фестиваль бігу. Ми запускали і проводили змагання з легкоатлетичного забігу в Стрийському парку міста у декількох варіаціях: у вечірній час та вдень.

Про Cool Games: Ця ініціатива класна в плані самої ідеї проєкту. Це цікаво в поєднанні з різними активностями. Це не одна смуга перешкод, яку потрібно долати, вони постійно змінюються. Захоплює власне розширена база, яку можна використовувати для проведення цих змагань, а також велика підтримка командного духу. На цих змаганнях, коли починається активна підтримка своєї команди, це настільки додає позитив та атмосферність, що діти завжди в захваті від них.

Ми стараємося залучати до змагань всі громади. На фінальні змагання приїжджає Тарас Пащак, вчитель міської школи, проводить семінари та навчання для вчителів саме з Cool Games. Головне, що це не тільки виступ команди в день змагань, це підготовка, збір в школі, залученість до тренувань. Це масовий інструмент з фізичного виховання.

Про вдячність: Хочемо відзначити Петра Филяка – головного методиста серед шкіл в області. Це людина, яка працює вже дуже багато років і яка горить спортом, і завжди з ентузіазмом сприймає всі нововведення. Також він дуже допомагає в популяризації та впровадженні в області всіх новинок, підтримує всі заходи, які ми проводимо.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів