Львівська політехніка – чемпіон України з футзалу серед студентів

2201

У Львові завершились змагання “фіналу чотирьох” чемпіонату України з футзалу серед студентів закладів вищої освіти сезону 2018/2019. У підсумку перемогу та право представляти нашу країну на Студентському чемпіонаті Європи – 2019 у Португалії (м. Брага) виборола команда студентів Національного університету “Львівська політехніка”, яка у фіналі з серією післяматчевих пенальті обіграла візаві з Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з рахунком 7:6 (основний час 4:4).

Матчева зустріч за перше місце нагадувало неймовірну драму. Харків’яни розпочали вирішальний матч турніру зі швидкого голу, який забив Владислав Васильєв. У другій половині стартової двадцятихвилинки політехнік Віталій Радевич відновив статус-кво.

Після перерви слобожанці відповіли тією самою монетою. Менше тридцяти секунд знадобилося Абакшину, щоб відзначитися у воротах опонентів та знову подарувати лідерство своїй команді. Однак колектив Володимира Осінчука не збирався здаватися перед власними трибунами, і до 32-ї хвилини вже саме галичани були попереду завдяки влучним ударам Олега Панасюка та Андрія Ременця.

Зі свого боку, харків’яни так само не хотіли прощатися з титулом чинного чемпіона України серед ЗВО. На годиннику залишалося трошки більше чотирьох хвилин до фінального свистка, коли рахунок знову став рівним. Антон Масленніков чудово протягнув м’яч і точним ударом у кут не залишив шансів Морикишці.

Втім, і на цьому обидві команди не зупинилися. Той-таки Ременець за 2 хвилини до завершення значно наблизив львів’ян до золота, але збірна ХНУ не збиралася складати зброю. Після тайм-ауту від Віталія Чернишова «каразінці» вийшли з п’ятим польовим, що принесло свої плоди. За 41 секунду до завершення зустрічі Ілля Терентьєв перевів це протистояння у серію пенальті, в якій знову більше пощастило львів’янам. Спроба Владислава Васильєва з 6-метрової позначки виявилася невдалою, натомість команда Львівської політехніки виконала всі удари влучно та завоювала головний трофей.

За результатами змагань також було визначено найкращих гравців турніру. Так, кращим воротарем став Ярослав Морикишка (Національний університет “Львівська політехніка”), кращим форвардом – Ілля Терентьєв (Харківський національний університет ім. В. Каразіна), а кращим гравцем – Руслан Савенко (Національний університет харчових технологій).

Привітати та нагородити переможців та призерів Чемпіонату України з футзалу серед команд закладів вищої освіти завітали президент Всеукраїнської футбольної асоціації студентів Іван Крулько та його перший заступник Вадим Місюра, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович, президент Асоціації футзалу України Сергій Владико, перший віце-президент Федерації футболу Львівської області Ярослав Грисьо, проректор Національного університету “Львівська політехніка” Володимир Крайовський.

Фіналу чотирьох передував змагальний сезон, що тривав протягом практично усього 2018/2019 навчального року. За вихід до фіналу змагались команди 16 закладів вищої освіти більшості регіонів України.

Зазначимо, що змагання організували та провели Всеукраїнська футбольна асоціація студентів, Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його Львівське обласне відділення в межах календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на 2019 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22.12.2018 №1445.