Медальний старт хмельничанки у «Діамантовій лізі»

254

 Виступ Марини Бех-Романчук 28 травня 2023 року на другому етапі «Діамантової ліги» у Рабаті (Марокко) став першим для неї стартом літнього сезону. Хмельничанка не змагалася із середини лютого, зазнавши травми після двох «бронзових» турнірів у приміщенні в Німеччині та Франції.

 «Діамантова ліга» – найпрестижніша серія міжнародних легкоатлетичних комерційних змагань за участю титулованих спортсменів. Тож конкуренцію Бех-Романчук в Марокко  у потрійному стрибку склали: дворазова віцечемпіонка світу ямайчанка Шаніка Рікеттс, лідерка літнього сезону – 2023 кубинка Леяніс Перес Ернандес,  переможниця минулогорічного етапу в Рабаті домініканка Теа Лафонд, віцечемпіонка світу-2018 в приміщенні Кімберлі Вілліамс з Ямайки  серед інших 8 суперниць.

 Вже після першої спроби Марина при несприятливому зустрічному вітрі (-1,4 м) очолила проміжний залік — 14,55 м (відповідає олімпійському нормативу на Ігри ХХХІІІ Олімпіади). У другій спробі покращила результат свій результат (14,58 м), який став другим, так  як перевершити її на 26 сантиметрів вдалося кубинці Леяніс Перес Ернандес. Дві наступні спроби хмельничанці не зарахували через заступи. В підсумку вона залишилася другою, після Перес Ернандес. Не покращила результат українка і в п’ятій спробі — 14,50 м. Вирішувати призерок мусив малий фінал з трьох спортсменок, куди також пройшла Рікеттс.                                                                       Найкращого стрибка Марини у заключній спробі на 14,65 м забракло для «золота». Його власницею стала кубинка, чия друга спроба залишилася найкращою на турнірі.

    1. Леяніс Перес Ернандес (Куба) -14,84 м (особистий рекорд та найкращий результат сезону в світі).
  • Марина Бех-Романчук (Україна) -14,65 м.
  1. Шаніка Рікеттс (Ямайка) – 14,53 м.

 Приблизно на такий результат провідна легкоатлетка Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді разом зі своїм наставником Вадимом Крушинським і налаштовувалися. Попереду довгий сезон, в  якому основними стартами будуть Європейські ігри та чемпіонат світу, тож форсувати вихід на пік форми  зарано.                                  

 Довідково: кваліфікаційний період виконання нормативів легкоатлетам на Олімпійські ігри – 2024 в Парижі в дисциплінах на стадіоні визначено з 1 липня 2023 року – 30 червня 2024 року. У тих видах, де змагається наша Марина, вони становлять: стрибки у довжину-6,86 м та потрійний стрибок – 13,55 м.

 Також українки на змаганнях в Рабаті відзначились в стрибках у висоту: Ярослава Магучіх з Дніпра перемогла з найкращим результатом сезону в світі-2,01м , а киянка Ірина Геращенко здобула «срібло».

Все буде Україна!

  За інформацією першого заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора ФЛЕНТІНА

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів