Медальний вівторок: за один день українські студенти вибороли золото, срібло і бронзу

1384

Справжня медальна злива трапилася у вівторок на Універсіаді в Неаполі. Наші спортсмени вибороли повний комплект нагород – 1 золото, 1 срібло, 1 бронзу. Крім того, українські баскетболісти пробилися у фінал, чим гарантували собі щонайменше срібло, а футболістам не вистачило зовсім трохи аби вийти у півфінал.

Продовжує збирати медалі стрибунка у довжину Марина Бех-Романчук. У цьому сезоні вона вже здобула бронзу на чемпіонаті Європи у приміщеннях, а також особисту та командну бронзу Європейських ігор. Утім, у Неаполі їй підкорилася найвища сходинка п’єдесталу. Марина з результатом 6,84 м просто таки не залишила жодного шансу переслідувачкам. Цікаво, що найгірша спроба українки була на 6,66, але і цього б вистачило для золота, адже стрибок спортсменки з Португалії Евеліз Таварес Де Вейга, яка посіла другу сходинку, був лише на 6,61 м!

Срібло Універсіади було здобуто у секторі для метання молота. Тут наш Денис Регеда змусив трохи понервувати вболівальників та все завершилося найкращим чином. Українець вийшов на третє місце після другої спроби. Втім, три наступні схибив та опустився на 4 місце. Вдалою стала шоста спроба. Сергій відправив снаряд на 74 метри та 27 сантиметрів і відразу піднявся на другу сходинку, яку втримав аж до кінця змагань.

Бронзу для нашої збірної виборов тхеквондист Денис Вороновський. У змаганнях керугі категорії до 80 кг українець досить впевнено пройшов до півфіналу, де на нього чекав майбутній переможець змагань кореєць Канг Мінву. У впертій боротьбі Денис поступився, однак медаль здобуто – і це головне!

Великі надії на золото у нас пов’язані з баскетболістами. Вчора ввечері підопічні Віталія Степановського у надважкій грі зуміли дотиснути збірну Австралії. Після першої половини гри, наші хлопці поступалися двома очками. Початок третьої чверті також був не за українцями. Однак, коли перевага опонентів  сягнула пяти очок, Віталій Степановський взяв швидкий тайм-аут, який фактично перевернув гру. Ми можемо лише здогатуватися, які слова тренер сказав баскетболістам, однак після тактичної паузи на майданчику була зовсім інша команда. Надалі наш колектив скоротив відставання, а вражаючий слем-данк від Івана Ткаченка вивів збірну вперед у рахунку вперше за довгий час. Старт заключної десятихвилинки  також був повністю за нами. Лише за кілька хвилин перевага українців була уже двозначною – 11 очок. Утім, австралійці не мали наміру здаватися і поволі скорочували відставання. Кінцівка матчу видалася так би мовити «корвалольною». Баскетболісти з-за океану майже зрівняли рахунок і продовжували тиснути, однак наші козаки встояли і вирвали путівку у фінал. Кінцевий рахунок зустрічі – 82:80 на нашу користь. А вже 11 липня на вихованців Віталія Степановського чекає чудово знайома збірна США. Нагадаємо, у груповому етапі українці у драматичному матчі мінімально поступилися американцям – 57:58. Тому у хлопців буде чудова нагода здобути золото і поквитатися за єдину поразку у турнірі.

Прикро для вітчизняних вболівальників завершився футбольний матч за вихід у півфінал між нашою збірною та бразильцями. Українці, забивши уже в дебюті зустрічі, вели протягом майже усього матчу. Однак, заключні десять хвилин обернулися для синьо-жовтих справжнім жахом. На 80-й хвилині латиноамериканці зуміли зрівняти рахунок, а коли до кінця основного часу залишалося лише дві хвилини бразильці в одній із останніх атак змогли вирвати перемогу. У підсумку 1:2 і збірна України припиняє боротьбу за медалі.

Маючи в своєму активі золоту, срібну і дві бронзові медалі в загальнокомандному рейтингу Україна посідає 17 сходинку.