Методнарада викладачів фізичного виховання закладів фахової передвищої освіти у Києві

379

На базі Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства 15 грудня відбулось засідання Міського методичного об’єднання викладачів фізичного виховання закладів фахової передвищої освіти столиці під головуванням доцента Дехтяря Володимира Дмитровича. Зі вступним словом виступили, привітали всіх гостей і побажали плідної роботи заступник директора коледжу Юрій Олександрович Безукладніков і начальник Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Сергій Бобровник. 

Методоб’єднання зібрало 27 представників закладів фахової передвищої освіти. На засідання був запрошений для ознайомлення присутніх з заходами по реалізації програми президента України «Здорова Україна» заступник голови КФВС МОН Андрій Боляк. Його презентація програми, нових підходів до викладання предмету «Фізичне виховання» зацікавила всіх присутніх. Були обговорені чинники, що впливають на рівень фізичної підготовки дітей і молоді, особливості викладання предмету для сучасної молоді, зупинилися на новому державному стандарті базової середньої освіти та модельній програмі з фізичної культури, що передбачає компетентнісний підхід і формування критичного мислення у учнів і студентів, розглянули особливості формувального оцінювання, що передбачає співпрацю викладача і учня, спрямовану на мотивацію учня до досягнень. Обговорили важливість високої щільності рухової активності студентів під час  занять фізичним вихованням, важливість проведення різноманітних фізкультурно-оздоровчих заходів і  фанових спортивних змагань, що б викликали зацікавленість до занять фізичним вихованням і формували у молоді необхідність займатися спортом.

Крім того, відбувся обмін досвідом серед викладачів щодо особливостей дистанційного навчання з фізичного виховання, що викликано реаліями сьогодення. З доповіддю виступила викладач Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства Дарина Полозова, презентувавши досвід такого викладання у їхньому коледжі. Керівник фізичного виховання Київського фахового коледжу комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету Ядвіга Ципоренко презентувала роботу в своєму коледжі щодо системи рейтингового контролю і оцінки знань і умінь студентів. Головний спеціаліст Київського міського відділення КФВС МОН Оксана В’яла розповіла присутнім про особливості заповнення оновленої форми статистичної звітності за формою 2-ФК «Звіт із фізичної культури і спорту» за 2021 рік, а також обговорили можливості участі представників і команд ЗФПО Києва у змаганнях Спортивних ігор України серед студентів ЗФПО з видів спорту у 2021-2022 н.р., проведення яких заплановано Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. В цілому зустріч пройшла дуже інформативно і плідно.

Дякуємо адміністрації Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства і голові методоб’єднання Дехтярю Володимиру Дмитровичу за організацію і проведення важливого заходу.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів