Міжнародний семінар «Фітнес на захисті фізичного і психічного здоров’я під час війни»

559

 9 вересня 2022 року відбувся Міжнародний семінар «Фітнес на захисті фізичного і психічного здоров’я під час війни» за участю представників Європейської асоціації здоров’я та фітнесу «EuropeActive», європейського реєстру фітнес-інструкторів «EREPS», провідних українських та європейських учених і фахівців оздоровчої сфери.

До семінару, організаторами якого виступали Спортивний комітет України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Всеукраїнський центр здоров’я населення «Спорт для всіх», Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, UkraineActive, долучились викладачі фізичного виховання і спорту закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, вчителі фізичної культури ЗЗСО, тренери та інструктори з оздоровчої фізичної культури і фітнесу та інші зацікавлені особи.

З привітальними словами до присутніх звернулись директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат наук з фізичного виховання та спорту Євгеній Баженков, директор Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Ребрина та заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Боляк.

До семінару підключились наші іноземні коллеги з Європи: Julian Berriman, директор Professional Standarts Committee, EuropeActive European Register of Exercise Professionals (EREPS). EREPS – це Європейський реєстр професіоналів фізичних вправ, визнаний у всьому світі як знак професіоналізму та якості. Амбасадори EREPS індивідуально відібрані EREPS на знак визнання їхніх досягнень у надиханні та навчанні в галузі фітнесу та фізичної активності, та Denise D’hondt, NL Actief, Communications Officer. NL Actief є філією, яка займається розробкою спортивних змагань і інших видів спорту в Нідерландах.

Доповідачами семінару були Світлана Бірючинська – віце-президент UkraineActive, міжнародний експерт, засновниця Smart Fitness Academy, Олександра Кобалінова – експертка Smart Fitness Academy, міжнародна презентерка з фітнесу, менеджера проекту Be Active For Peace та представники Національного університету фізичного виховання та спорту України (НУФВСУ) Оксана Марченко – доктор наук, Олександр Довгич – к.н. з фізичного виховання і спорту, декан кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації.

Також були запрошені Надія Матвєєва – ведуча каналу СТБ та Ксенія Літвінова – зіркова фітнес-тренерка. Вони провели імпровізовану руханку та пальчикову гімнастику. Надія Матвєєва дала відповіді на всі питання та розвіяла страхи, які виникають, коли приймаєш рішення чи займатись будь якими тренуваннями, чи то звичайна зарядка, чи то заняття в залі з тренером. Адже дуже часто жінок зупиняє саме страх публічності, відсутність часу через побутові проблеми тощо.

Під час семінару було розглянуто багато тем та питань, таких як вплив фізичної бездіяльності на здоров’я жінок та дівчат; створення програм фізичної активності та розроблення стратегій, які мотивуватимуть жінок та дівчат займатися спортом під час війни; відкриття європейського реєстру фахівців із фітнесу «EREPS» для України та стандартів професійної підготовки фахівців оздоровчої сфери «EuropeActive»; презентація програми з мілітарі-фітнесу «Струм»; проведення європейського заходу «Be Active Day» в Україні, знайомство з програмою активностей. Також відбулась презентація проєкту «Be Active for Peace».

СЛАВА УКРАЇНІ! 

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів