На Хмельниччині відбулися легкоатлетичні змагання на честь призерів Ігор ХХ Олімпіади

477

 Минулого вікенду у Кам’янці-Подільському проведено Відкритий  кубок  Хмельницької області з легкої атлетики до 50-річчя  здобуття перших олімпійських нагород (Мюнхен, Німеччина)  уродженцями Хмельниччини: легкоатлетами – Фаїною Мельник (золота медаль в метанні диска) з Бакоти, Анатолієм Бондарчуком (золота медаль в метанні молота) зі Старокостянтинова, веслувальником  Юрієм Філатовим (золота медаль в складі екіпажу байдарки-четвірки  збірної СРСР) з Нової Ушиці, футболістом Володимиром Капличним (бронзова медаль в складі збірної СРСР) з Кам’янця-Подільського.

  У змаганнях взяли участь 135 спортсменів віком від 35 років та старші, а також поза конкурсом  кілька провідних легкоатлетів краю і 30 дітей – представники 16 областей та міста Києва. Упродовж двох днів вони виборювали нагороди  в 15 дисциплінах на доріжках і в секторах реконструйованого  центрального міського стадіону імені Г. Тонкочеєва.

Під час урочистого відкриття цього спортивного дійства досвідчених спортсменів  привітали організатори і почесні гості турніру: директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільський міської ради Дмитро Назаренко, голова Громадської організації ветеранів легкої атлетики України  Олександр Музалевський, перший заступник голови відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області Віктор Флентін, які згадали досягнення уславлених земляків-олімпійців і побажали учасникам покращити власні досягнення  та встановити перші рекорди щойно оновленої  головної спортивної споруди міста.

Після підняття Державного прапора України срібною призеркою чемпіонату світу-2022 з легкої атлетики серед ветеранів Наталією Туришевою (Херсонщина) та срібним призером чемпіонату Європи-2022 з легкої атлетики серед ветеранів поза стадіоном хмельничанином Олександром Нагуляком, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять  мужніх українських воїнів, котрі загинули в боротьбі з російськими агресорами захищаючи нашу свободу і демократичні цінності.                                           . Посприяли створенню хорошої атмосфери виступи місцевих артистів і погода, чим сповна скористалися атлети. Більшість учасників змагань змогли реалізувати свій потенціал сповна, продемонструвавши  хороші результати. 

 Родзинкою дійства, своєрідним майстер –класом, стали забіги чоловіків на 800 м, в яких найкращий час показав чемпіон України Олег Миронець (виступав поза конкурсом), а разом з ним стартували, зокрема, олімпієць Іван Гешко (голова відділення НОК України в Чернівецькій області, чемпіон світу – 2006 з бігу на 1500 м  у  приміщені) зі своїми синами. Cаме Іван Тарасович став абсолютним переможцем Кубку в цій дисципліні за рейтингом, котрий враховує результат і вік спортсмена. Крім них, легкий і граціозний біг продемонстрував на дистанції 5000 м студент місцевого національного університету 20-річний Андрій Атаманюк – найсильніший стаєр серед вітчизняних однолітків, котрий теж виступав поза конкурсом.

 Особлива увага була прикута до найдосвідченішого учасника змагань- 94-річного вінничанина Генріха Зверєва, який в абсолюті переміг в штовханні ядра та метанні диска серед чоловіків.  Призерка чемпіонату світу серед ветеранів кам’янчанка Олена Поблічко гідно вшанувала пам’ять уславленої землячки Фаїни Мельник, здобувши першість в метанні диску серед жінок.

 А найкращими спортсменами Кубку за найвищим рейтингом стали: Катерина Шведова  (стрибки у висоту) з Глухова та сумчанин Михайло Осташевський (біг на 200м), які відзначені спеціальними призами. Усі переможці та призери змагань у кожній дисципліні серед чоловіків та жінок в особистому заліку у cвоїх вікових групах (35-39, 40-44, 45-49 і т.д.)  відзначені грамотами;  а в абсолютному заліку  – грамотами, медалями, переможці отримали  ще й кубки від організаторів заходу (завідувач відділу молоді та спорту Кам’янець –Подільської міськради  Володимир Костинюк, директор стадіону ім. Г. Тонкочеєва   Віктор Хавруняк, голова правління ГО Хмельницького обласного відділення ветеранів фізичної культури і спорту  Віктор Барбалюк, регіональне відділення НОК України)  і незабутні враження від перебування в багатому на історичні, культурні, природні пам’ятки місті над Смотричем.

 З найкращого боку під час проведення усіх запланованих заходів Кубку проявив себе головний суддя  змагань-старший тренер відділення  легкої атлетики Кам’янець-Подільської ДЮСШ №1 Михайло Моспан, дворазовий срібний призер чемпіонату Європи-2022 з легкої атлетики серед ветеранів поза стадіоном.       

За інформацією першого заступника голови відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області Віктора Флентіна.  

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів