«Здорова Україна – Здорова громада – Фізична культура в Новій українській школі»

133

Вчора, 15 березня 2023 року, у межах програми Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна» за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета на Тернопільщині розпочався обласний активний форум «Здорова Україна – Здорова громада – Фізична культура в Новій українській школі».

Спільно з головою Тернопільської обласної військової адміністрації Володимиром Трушем, головами громад та керівниками місцевих органів управління освітою відбулось обговорення реалізації моделі здорової школи регіону. Тернопільська область стала першою, де почали впроваджувати цю програму. Вона поєднує вісім ключових компонентів та передбачає злагоджені дії працівників закладу освіти для формування безпечного та здорового освітнього середовища: освітній простір; освіта у сфері здоров’я та безпеки; фізична культура та рухова активність; здорове харчування; медична служба; психологічна служба; підготовка і здоров’я вчителів; залучення сім’ї та громади.

За участю вчителів фізичної культури та представників спортивних федерацій під час форуму було розглянуто основні етапи щодо реалізації Концепції розвитку щоденного шкільного спорту та запровадження нових сучасних уроків фізичної культури у НУШ. Головне завдання – прищепити любов до спорту і сформувати звичку до регулярної фізичної активності та здорового способу життя.

Проведення форуму має на меті допомогти налагодити ефективну комунікацію між вчителями фізичної культури та учнями. Зробити її якіснішою, а уроки цікавими та корисними для школярів. Це також сприятиме професійному зростанню учителів фізкультури. 

«Нова фізична культура» – повинна змінити уявлення українців про стандартні уроки фізкультури, впровадити нові й цікаві види спорту та заохотити учнів вести активне цікаве життя. Відтак, бадмінтон, регбі-5, флорбол, петанк, гандбог, фризбі – саме такі види спорту вивчатимуть тепер школярі на уроках фізкультури.

Під час форуму учні 5-6 класів Скориківської школи взяли участь у шкільному етапі учнівської ліги «Здорова Україна». Міністр разом з головою ВОДА також зіграли з дітьми у бадмінтон, регбі-5 та флорбол, побажали їм найвищих спортивних звершень і перемог.

Підготовлено за матеріалами прес-служби Міністерства освіти і науки України та прес-служби ТОВА.

Сьогодні на Тернопільщині за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета розпочався обласний активний форум «Здорова Україна – Здорова громада – Фізична культура в Новій українській школі». 

Основною метою є популяризації здорового способу життя серед українців, а також створення умов для фізичної активності дітей і дорослих. 

Програма поєднує вісім ключових компонентів та передбачає злагоджені дії працівників закладу освіти для формування безпечного та здорового освітнього середовища:

освітній простір;

освіта у сфері здоров’я та безпеки;

фізична культура та рухова активність;

здорове харчування;

медична служба;

психологічна служба;

підготовка і здоров’я вчителів;

залучення сім’ї та громади.

Вчителі фізичної культури та представники спортивних федерацій розглянули основні етапи щодо реалізації Концепції розвитку щоденного шкільного спорту та запровадження нових сучасних уроків фізичної культури у НУШ. 

Головне завдання – виховати любов до спорту і сформувати звичку до регулярної фізичної активності та здорового способу життя.

Наразі, в Україні уже проведено понад 200 практичних семінарів, до яких залучено понад 25 тис. учителів фізичної культури та викладачів фізичного виховання і понад 500 тис. учнів закладів освіти.

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів