Нагороди хмельницького фехтувальника на європейських аренах

586

Двічі відзначився, з початку травня 2022 року, на престижних  міжнародних змаганнях з фехтування 16-річний шпажист з Хмельницького, випускник гімназії № 1 – Даніїл Мазур.

Спочатку він став найкращим з 218 учасників на Кубку Італії з фехтування серед кадетів (до 17 років), який проходив у місті Ровіго. На шляху до першої сходинки п’єдесталу виграв п’ять з шести боїв у групі та сім в олімпійці, зокрема в 1/2 проти Джакомо Берніні (14:13) і фінальний проти Мірко Комеро (15:9).

Згодом Даніїл перебрався до словенського Камніку, де став бронзовим призером етапу Європейського циклу з фехтування на шпагах серед спортсменів віком до 23 років. Для нього це перша медаль на змаганнях такого рівня.

Даніїл Мазур виграв три з п’яти боїв на груповому етапі і під 14-м номером розпочав боротьбу у турі прямого вибування. В 1/16 він змусив скласти зброю господаря доріжки Леона Світа Черняка (15:11). У наступних двох поєдинках наш шпажист перемагав з перевагою в один укол  (15:14): в 1/8 – бельгійця Крайна Верфала, в 1/4 – угорця Дьєра Станковіча. Зупинити українського спортсмена вдалося лише у півфіналі (12:15) майбутньому переможцю турніру 22-річному Дієго Амеде Черто з Італії.

Свої травневі успіхи Даніїл присвятив тренеру і одночасно батькові – Юрію Мазуру,  напередодні його дня народження.

За інформацією Віктора Флентіна, заступника голови Відділення НОК України у Хмельницькій області

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України