Неаполітанські перспективи

885

За тиждень українські студенти візьмуть участь у ювілейній ХХХ Літній Універсіаді, яка відбудеться в італійському Неаполі (3-14 липня). Ми вирішили пригадати, наскільки успішними були виступи нашої збірної на цих змаганнях.

Україна вперше взяла участь в Універсіадах, як незалежна держава, у 1993 році і відтоді спортсмени пропустили лише одну з них – цьогорічну зимову у Казані (Росія). Загалом це 12 виступів у Літніх та 11 у Зимових Універсіадах. Найбільше медалей було завойовано 2013 року у Казані (Росія) – 77 (12 золотих, 29 срібних та 36 бронзових). Тоді українська збірна посіла у неофіційному заліку 6 місце за кількістю золотих нагород та 3 за загальною кількістю медалей. Українська команда була другою за представництвом на змаганнях та складалася із 363 спортсменів, які змагалися у 23 видах з 27. Найбільше спортсменів від України представляли наступні навчальні заклади: Київський національний університет фізичного виховання і спорту України делегував до головної команди країни 67 студентів-спортсменів, Львівський державний університет фізичної культури (23 спортсмени), Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (21 спортсмен), Тернопільський національний економічний університет (18 атлетів), Миколаївський національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (15 учасників). Усього ж у національній команді України було представлено аж 102 виші. До складу тієї збірної входили нинішні зіркові спортсмени: Ольга Харлан, Олеся Повх, Олена Костевич, Ігор Радивілов, Олег Верняєв, Жан Беленюк, Денис Берінчик, Ганна Різатдінова та багато інших.

Якщо ж говорити про найбільшу кількість здобутих медалей золотого ґатунку, то це трапилося 12 років тому на Літній Універсіаді в Бангкоці (Таїланд). Тоді українські студенти піднімалися на найвищий щабель п’єдисталу аж 28 разів. Усього було виборено 66 нагород – 28 золотих, 20 срібних і 18 бронзових. Цікаво, що на турнірі українські футболісти здобули перемоги у всіх п’яти матчах, при цьому розгромивши навіть бразильців з рахунком 4:0. А більше всіх золотих нагород українській збірній принесла Ганна Бессонова. Гімнастка завоювала всі 5 золотих медалей, що розігрувалися в змаганнях з художньої гімнастики. Киянці не було рівних у багатоборстві, а також у вправах з обручем, булавами, м’ячем і скакалкою. Всі ці здобутки та багато інших дозволили національній команді України посісти 3 місце у загальнокомандному заліку. Перше місце дісталося команді Китаю – 87 (32, 29, 26), а на другому розташувалися росіяни – 92 (28, 27, 37).

На минулій Універсіаді наші спортсмени також були досить успішними. З 36 медалями серед яких було 12 золотих, 11 срібних та 12 бронзових ми увійшли у топ-6 загальнокомандного заліку. Найвищі нагороди були здобуті у плаванні, спортивній і художній гімнастиці, тхеквондо, фехтуванні, стрибках у воду, легкій та важкій атлетиці.

Наскільки ж успішно вітчизняні спортсмени виступлять цьогоріч ми дізнаємось уже зовсім скоро. Універсіада в Неаполі розпочнеться 3 липня і триватиме до 14 липня. На ній буде розіграно 250 комплектів нагород у 18 видах спорту.

Склад збірної студентської команди України для участі у ХХХ Всесвітній літній Універсіади 2019 року (м. Неаполь, Італійська Республіка)

№ з/п Прізвище, ім’я та по батькові Навчальний заклад
Баскетбол жінки
1. Цюбик Наталія Михайлівна Національний педагогічний університет

ім. М. П. Драгоманова

2. Гутевич Юлія Андріївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
3. П’янтак Оксана Василівна Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
4. Юркевічус Тетяна Валеріївна Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
5. Ковалевська Вікторія В’ячеславівна Рівненський державний гуманітарний університет
6. Скакаліна Катерина Євгенівна Львівський державний університет фізичної культури ім.  І. Боберського
7. Сугак Анна Романівна Одеський національний університет

ім. І. І. Мечнікова

8. Самохвалова Альона Ігорівна Харківська державна академія фізичної культури
9. Смалюк Наталія Миколаївна Рівненський державний гуманітарний університет
10. Бойко Олена Олексіївна Національний педагогічний університет

ім. М. П. Драгоманова

11. Радіонова Світлана Сергіївна Харківська державна академія фізичної культури
12. Булавицька Наталія Василівна Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
Баскетбол чоловіки
13. Петров Вячеслав Станіславович Харківська державна академія фізичної культури
14. Павлов Сергій Вадимович Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
15. Кондраков Юрій Сергійович Запорізький національний технічний університет
16. Сидоров Ілля Костянтинович Харківська державна академія фізичної культури
17. Марченко Кирило Олександрович Харківська державна академія фізичної культури
18. Зотов Віталій Олегович Харківська державна академія фізичної культури
19. Горобченко Михайло Вікторович Харківська державна академія фізичної культури
20. Антипов Олександр Романович Харківська державна академія фізичної культури
21. Ткаченко Іван Романович Класичний приватний університет
22. Мироненко Андрій Віталійович Харківська державна академія фізичної культури
23. Прокопенко Вадим Юрійович Харківська державна академія фізичної культури
24. Ковальов Артем Павлович Харківська державна академія фізичної культури
Волейбол жінки
25. Бойко Юлія Олександрівна Харківська державна академія фізичної  культури
26. Дуденок Дар’я Сергіївна Університет державної фіскальної служби України
27. Дудник Катерина Олексіївна Харківська державна академія фізичної  культури
28. Єфременко Анна Олексіївна Тернопільський національний економічний університет
29. Жула Ганна Володимирівна Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г.  Шевченка
30. Карпець Діана  Владиславівна Харківська державна академія фізичної  культури
31. Маєвська Анастасія Євгенівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
32. Мазенко Марина Юріївна Тернопільський національний економічний університет
33. Міленко Олександра Юріївна Тернопільський національний економічний університет
34. Мірчева Ангеліна Володимирівна Харківська державна академія фізичної  культури
35. Напалкова Олена Сергіївна Запорізький національний технічний університет
36. Франкевич Діана Олегівна Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського
Волейбол чоловіки
37. Головень Олексій Геннадійович Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка
38. Хомин Микола Орестович Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. С. А. Дем’янчука
39. Кривобок Іван Андрійович Харківська державна академія фізичної культури
40. Сотник Нік Віталійович Полтавська державна аграрна академія
41. Кісілюк Євгеній Михайлович Переяслав-Хмельницький педагогічний університет ім. Г. Сковороди
42. Жуков Борис Олегович Сумський державний університет
43. Остапенко Володимир Сергійович Український державний університет залізничного транспорту
44. Оніпко Богдан Сергійович Полтавський національний технічний університет

імені Юрія Кондратюка

45. Мазенко Богдан Олександрович Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка
46. Клепко Георгій Русланович Львівський національний аграрний університет
47. Клочко Кирило Чернігівський національний технологічний університет
48. Краєвський Віктор Олександрович Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка
Гімнастика спортивна
49. Осіпова Валерія Сергіївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
50. Федорова Яна Володимирівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
51. Грико Владислав Володимирович Харківська державна академія фізичної культури
52. Єрмаков Едуард Віталійович Луганський національний університет ім. Т. Шевченка
Гімнастика художня
53. Мелещук Єва Ярославівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
54. Ханіна Валерія Дмитрівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
55. Д’яченко Олена Ігорівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
56. Фотієва Вікторія Валеріївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
57. Мурай Дар’я Олегівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
58. Возняк Анастасія Романівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
Дзюдо
59. Фальківський Артем Володимирович Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка
60. Кошляк Олександр Михайлович Дніпровський національний університет ім. О. Гончара
61. Зусько Богдан В’ячеславович Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка
62. Шепель Віталій Віталійович Запорізький національний технічний університет
63. Панько Федір Васильович Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
64. Сурова Анна Валеріївна Університет митної справи та фінансів
65. Скора Марія Миколаївна Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка
66. Антіпіна Анастасія Олександрівна Сумський державний університет
67. Антикало Ганна Сергіївна Чорноморський національний університет ім. П. Могили
68. Кириченко Василина-Ірина Василівна Львівський національний університет ім. І. Франка
Легка атлетика
69. Лонський Віктор Ігорович Житомирський державний університет  ім. І. Франка
70. Мельник Тетяна Юріївна Тернопільський національний економічний університет
71. Мирончук Валентина Олександрівна Східноєвропейський  національний університет ім. Л. Українки
72. Ткачук Вікторія Вікторівна Тернопільський національний економічний університет
73. Кравчук Вадим Миколайович Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського
74. Миколенко Марія Михайлівна Сумський державний університет
75. Юрчук Наталія Сергіївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
76. Корсун Ольга Сергіївна Полтавський університет економіки і торгівлі
77. Бех-Романчук Марина Олександрівна Камянець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка
78. Черемісіна Анастасія Костянтинівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
79. Собчук Олена Леонідівна Східноєвропейський  національний університет ім. Л. Українки
80. Климець Ірина Володимирівна Східноєвропейський  національний університет ім. Л. Українки
81. Ісаченков Ярослав Володимирович Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
82. Красуцька Анна Дмитрівна Сумський державний університет
83. Чубковцова Ганна Юріївна Тернопільський національний економічний університет
84. Климюк Катерина Володимирівна Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка С. Дем’янчука
85. Філюк Марія Святославівна Східноєвропейський  національний університет ім. Л. Українки
86. Регеда Сергій Володимирович Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”
87. Голєнєва Анастасія Романівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
88. Даниленко Данило  Володимирович Східноєвропейський  національний університет ім. Л. Українки
89. Поздняков Олексій Олександрович Сумський державний університет
90. Мазур Владислав Віталійович Житомирський державний університет  ім. І. Франка
91. Геращенко Ірина Ігорівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
92. Чумаченко Юлія Вадимівна Тернопільський національний економічний університет
93. Кокошко Роман Володимирович Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського
Плавання
94. Касьян Богдан Геннадійович Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка
95. Дробнич Дмитро Ігорович Університет Вейна штату Мичиган США
96. Дубницький Євгеній Сергійович Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка
97. Омельков Дмитро Сергійович Харківська державна академія фізичної культури

 

98. Стрілець Іван Олександрович Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
99. Хникін Олексій Павлович Вінницький національний технічний університет
100. Остапенко Нікіта Максимович Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
101. Капша Юрій Олексійович Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту
102. Колесникова Марина Олегівна Національний юридичний університет  ім. Я. Мудрого
103. Манакова Анастасія Сергіївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
Стрибки у воду
104. Кривопишин Нікіта Володимирович Національний університет фізичного виховання і спорту України
105. Науменко Євген Ігорович Запорізький національний технічний університет
106. Шелестюк Діана Володимирівна Миколаївський національний університет

ім. В. О. Сухомлинського

Стрільба з лука
107. Хочина Ірина Вікторівна Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка
108. Родіонова Поліна Сергіївна Сумський державний університет
109. Кожокарь Іван Костянтинович Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка
110. Овчинніков Артем Ігорович Сумський державний університет
111. Красніцька Анастасія Валеріївна Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка
112. Грабік Олександра Володимирівна Національний університет біоресурсів і природокористування України
113. Півень Олег Олегович Львівський державний університет фізичної культури ім. Боберського
114. Кіщак Богдан Олегович Сумський державний університет
Теніс
115. Муравйов Михайло Віталійович Національний технічний університет України ім. І. Сікорського
116. Орлов Владислав Валерійович Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
Тхеквондо (ВТФ)
117. Собко Вікторія Миколаївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
118. Єрко Владислав Вікторович Національний університет фізичного виховання і спорту України
119. Шваб Володимир Євгенович Національний університет фізичного виховання і спорту України
120. Таранов Владислав Юрійович Харківський національний університет радіоелектроніки
121. Ромолданова Ірина Олександрівна Національний університет фізичного виховання і спорту України
122. Медвідь Єгор Олександрович Київський національний торговельно-економічний університет
123. Лабузова Марія Сергіївна Чорноморський національний університет ім. П. Могили
124. Купріянова Кароліна Узасогбе Харківський національний університет внутрішніх справ
125. Говорун Дмитро Олексійович Харківська державна академія фізичної культури
126. Гарбар Андрій Сергійович Донбаська державна машинобудівна академія
127. Гамурар Юлія Ігорівна Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
128. Вороновський Денис Валентинович Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Фехтування
129. Платонов Богдан Сергійович Національний університет фізичного виховання і спорту України
130. Каракай Олександр Вікторович Чорноморський національний університет ім. П. Могили
131. Писаренко Іван Олегович Національний університет фізичного виховання і спорту України
132. Степура Ярослав Олександрович Національний університет фізичного виховання і спорту України
133. Гаравський Максим Сергійович Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського
134. Джус Юрій Ігорович Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського
135. Сич Ян Дмитрович Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди
136. Станкевич Володимир Володимирович Національний університет фізичного виховання і спорту України
137. Тараненко Юрій Володимирович Київський університет культури
138. Бровко Інна Валеріївна Національний університет фізичного виховання і спорту України
139. Харькова Влада Вікторівна Київський університет ім. Б. Грінченка
140. Свистіль Юлія Володимирівна Львівський державний університет фізичної культури ім. І. Боберського
Футбол
141. Астахов Ернест Дмитрович Національний університет фізичного виховання і спорту України
142. Понєдєльнік Андрій Валерійович Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка
143. Грисьо Максим Йосипович Тернопільський національний педагогічний університет
144. Петько Сергій Юрійович Національний університет фізичного виховання і спорту України
145. Штогрін Андрій Віталійович Національний університет фізичного виховання і спорту України
146. Думанюк Артур  Романович Національний університет фізичного виховання і спорту України
147. Чумак Євген Анатолійович Національний університет фізичного виховання і спорту України
148. Костишин Денис Русланович Національний університет фізичного виховання і спорту України
149. Поспєлов Артем Андрійович Національний університет фізичного виховання і спорту України
150. Кушніренко Богдан Сергійович Національний університет фізичного виховання і спорту України
151. Лобов Олексій Ігорович Тернопільський національний педагогічний університет
152. Нурієв Анатолій Анатолійович Ужгородський національний університет
153. Юхимович Дмитро Олександрович Міжнародний університет розвитку людини «Україна»
154. Радченко Артем Олегович Національний університет фізичного виховання і спорту України
155. Соколов Олег  Русланович Національний університет фізичного виховання і спорту України
156. Солдатенко Вадим Павлович Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка
157. Завійський Тарас Михайлович Львівський державний університет фізичної культури
158. Співаков Андрій Сергійович Київський університет імені Бориса Грінченка
159. Толочко Роман Романович Тернопільський національний педагогічний університет
160. Удод Михайло Сергійович Національний університет фізичного виховання і спорту України

 

 

 

 

Коментарі

коментарів