Новий рекорд України з плавання, вихід у чвертьфінали баскетболістів та футболістів та дебют легкоатлетів

1151

Змагальний уїкенд на Універсіаді в Неаполі видався для збірної України доволі продуктивним. Студентські збірні з баскетболу та футболу успішно подолали груповий етап і вийшли у плей-офф. Вихованці Віталія Степановського перемогли опонентів з Фінляндії – 72:65, що дозволило посісти у своїй групі С «прохідну» другу сходинку. У чвертьфіналі перед українцями стоїть дуже серйозне завдання – перемогти збірну Канади, яка дуже впевнено перемогла у своєму квартеті D, де обіграла колективи з Німеччини, Італії та Норвегії. При чому з загальною різницею закинутих і пропущених м’ячів +53. Як бачимо, суперник не з простих, тож підтримуватимемо наших хлопців сьогодні о 21:00.

Футбольній збірній також потрібна була перемога для виходу у ¼ змагань. Тож наставник команди Анатолій Бузнік вдався до змін у складі і не прогадав. Долю поєдинку було вирішено наприкінці за 13 хвилин до кінця основного часу. На 77-й хвилині представник ковалівського «Колоса» Денис Костишин забив переможний м’яч. Наші земляки фінішували в групі на другому місці та продовжують боротьбу за нагороди. 9 липня на українських студентів очікує чвертьфінал, а їх суперником стануть бразильці.

Досить високе місце посіла наша гімнастка Яна Федорова. За підсумками усіх вправ українка фінішувала шостою з загальною кількістю балів – 50,050. Найкраще Яна виступила в опорному стрибку, набравши 13,500 балів, а ось у довільних вправи, навпаки, наша спортсменка не дорахувалась оцінок – 11,850.

У плаванні у змаганнях на 50 метрів на спині Богдан Касьян зайняв 6-ме місце з результатом 25,16 с. Цікаво, що у півфіналі полтавчанин проплив цю ж дистанцію з рекордним часом для України – 25,08 с.

У фехтуванні на шаблях чоловіча збірна у складі Богдана Платонова, Івана Писаренка та Олександра Каракая за вихід в 1/8 у впертій боротьбі поступилася  італійцям з рахунком – 34:45. Трохи далі на один етап пройшла команда дівчат з фехтування на шпагах у складі Влади Харькової, Інни Бровко та Юлії Свистіль. У 1/8 їхню переможну ходу зупинили фехтувальниці з Франції – 38:45.

Сьогодні «у гру» вступають легкоатлети. Тут відбудуться кваліфікаційні раунди, де виступлять і українці: Тетяна Мельник та Катерина Климюк (біг на 400 м), на цій же дистанції у чоловіків пробіжуть Олексій Поздняков і Данило Даниленко, у метанні ядра  Україну представить Роман Кокошко, а у метанні молоту Сергій Регеда. У вечірній сесії позмагаються: Марія Миколенко (біг на 400 м з бар’єрами), Віктор Лонський та Вадим Кравчук (стрибки у висоту), Анастасія Черемисіна та Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину).