Олімпійський чемпіон Олександр Шапаренко – гість Олімпійської Вітальні

65

10 листопада відбулась чергова зустріч в рамках проекту «Олімпійська Вітальня», присвяченого відзначенню Олімпійського дня 2022 #OlympicDay#MoveForPeace!, і започаткованого Луганським обласним відділенням Національного олімпійського комітету України, за участі Луганського і Донецького обласних та Київського міського відділень Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

В гості завітав прославлений український спортсмен, заслужений майстер спорту, веслувальник, байдарочник, дворазовий Олімпійський чемпіон і срібний призер Олімпійських ігор, семикратний чемпіон світу і триразовий чемпіон Європи Олександр Максимович Шапаренко.

Незважаючи на проблеми зі зв’язком, які нині супроводжують нас щодня, до Вітальні змогли долучитися як представники закладів освіти, так і діти, особливо з Луганської області, а саме з міста Попасна.

Олександр Максимович досить цікавий співрозмовник, розповідав чимало цікавих історій зі свого життя. Любов до води йому привив батько, він і навчив його плавати. Ще в школі учитель фізкультури помітив у ньому важливу рису – постійне налаштування на змагання, прагнення обігнати, виграти. Тож його постійно залучали до змагань – з бігу, лижних та велосипедних гонок, де юний спортсмен гідно представляв рідну сумську школу. З цього й почалася спортивна кар’єра Олександра Максимовича. Наполеглива праця над собою та постійні тренування вивели його на «велику воду» – це була першість України серед юнаків, на якій він уперше зійшов на верхню сходинку п’єдесталу, отримавши одразу дві медалі. А згодом він вже готувався до першості Європи серед юніорів. Після чого юний Олександр приймає участь у різноманітних змаганнях, поповнюючи власну скарбничку нагород.

Свого часу Міжнародна асоціація спортивних журналістів визнала пана Олександра кращим веслярем світу, а у 1972 році в Омані вийшла друком поштова марка на честь Олімпійського чемпіона Олександра Шапаренка. Також він автор двох книг: «Золоте весло капітана» та «Золоті весла».

До гостя лунало чимало питань, дітям були дуже цікаві розповіді про веслярський спорт. Адже в Україні цей вид спорту зазнає чималих проблем, особливо в питаннях екіпіровки. Тим не менше, веслування на байдарках і каное – один з небагатьох видів спорту, у якому наші спортсмени регулярно виграють медалі не тільки на багатьох престижних європейських змаганнях, а й на Олімпійських іграх. І ми щиро вдячні таким маститим спортсменам як Олександр Шапаренко, які надихають своїм прикладом сучасну молодь.

Попри перебої з електрикою та неякісний зв’язок, спілкування було дуже цікавим, а Луганським обласним відділенням Національного олімпійського комітету України було прийнято рішення нагородити всіх учасників, які задавали питання гостю, не обираючи автора найкращого питання.

Щиро дякуємо організаторам та всім учасникам за приємне спілкування. 

До нових цікавих зустрічей!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів