Онлайн захід «Шаховий дебют» на Луганщині

309

Сьогодні, 9 лютого 2023 року, був проведений другий урок онлайн заходу «Шаховий дебют», серед учнів закладів загальної середньої освіти Луганської області.

Загальне керівництво організацією та проведенням Заходу здійснюється Луганським обласним відділенням (філією) КФВС МОН України, ГО «Луганська обласна федерація шахів» при підтримці обласного відділення Національного олімпійського Комітету України та Управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської військово-цивільної адміністрації.

  Головною метою Заходу є:

– популяризація шахів серед учнівської молоді, підтримки дитячого шахового руху на сході України;

– впровадження варіативного модулю «Шахи» в освітній процес учнів за навчальною програмою «Фізична культура»;

– становлення вільної особистості учня, підтримка його самостійності та ініціативності, розвиток критичного мислення та впевненості в собі;

– формування культури здорового способу життя учня, створення умов для забезпечення його гармонійного фізичного та психологічного розвитку, добробуту;

– формування у учнів активної громадської позиції, патріотизму, поваги до історії, культури та традицій українського народу, державної мови. 

Учасниками, які долучились до Заходу, були учні Кремінського ліцею №2 Кремінської міської ради (директор закладу Новицький Микола Миколайович).

Темою другого уроку Заходу стало:

Історія шахів незалежної України. Українці чемпіони світу.

За регламентом На початку Заходу учасникам подається інформації з історичних фактів про появу  виникнення гри в  шахи, її зміст, розміщення фігур та геометрію шахової дошки, ознайомлення з правилами проведення та поведінкою учасників під час гри, розв’язування шахових завдань, комбінацій та спеціальних індивідуальних вправ на розвиток фізичних якостей, вправи на відновлення емоційного стану.

У другій половині Заходу проводиться обговорення та дискусії з учасниками, участь дітей у конкурсах на розв’язування  спеціальних шахових завдань, за які нараховуються залікові бали.

Учасники, які за підрахунком головної суддівської колегії, були найбільш активними у конкурсах або набрали найбільшу кількість балів, стають переможцями та призерами Заходу та нагороджуються дипломами від Луганського обласного відділення (філії) КФВС МОН України та подарунками з олімпійською символікою від обласного відділення НОК України.

Так, за підсумком суддівської колегії найактивнішими  сьогодні були наступні учні : Валковська Марія; Вечеров Денис; Шевцова Катерина, Хмельницький Давід; Широкина Марія.

Вітаємо переможця та призерів онлайн Заходу!

Оргкомітет висловлює слова щирої подяки Управлінню освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської військово-цивільної адміністрації (начальник Кузьменко Олександр Володимирович) та вчителю фізичної культури Кремінського ліцею №2 Верховоду Віктору Васильовичу за підтримку в організації та проведення онлайн Заходу.

Дякуємо Збройним Силам України та всім Захисникам та Захисницям  за змогу бути сьогодні разом, за змогу жити! 

Слава ЗСУ, Слава Україні! 

Луганське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів