Продовжуються адаптивні карантинні заходи в Україні, різняться умови в залежності від зонування областей, міст. Заклади освіти намагаються з усіх сил «втриматись на плаву» 2019-2020 та 2020-2021 навчального року шляхом проведення комбінованих та дистанційних форм занять.
Активно організовують такі дистанційні навчання і викладачі фізичного виховання ЗФПО Київського міського медичного фахового коледжу. Викладач вищої категорії, методист ЗФПО КММК Любов Василівна Кузьменко поділилась своїм досвідом і напрацюваннями за час роботи в умовах карантинних обмежень з представниками Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
«Для фахівців фізичної культури це досить складне завдання, тому що виконання фізичних вправ самостійно потребує неабияких психологічних та фізичних зусиль молоді, відповідальності та самомотивації, а ще краще це виходить коли є постійний контроль та зворотній зв’язок з педагогом. На мою думку, – говорить Любов Кузьменко, – «виграють» ті студенти, які систематично отримували від своїх викладачів фізичного виховання домашні завдання та старанно їх виконували.»
Любов Василівна радить всім дослухатися до порад доктора психологічних наук Інни Кукуленко-Лук’янець: «Заняття фізичною культурою не лише поліпшують спортивну форму, але й піднімають настрій та допомагають позбавитися поганих думок, а їх дуже багато скрізь, особливо в сучасних медіа. Тому пам’ятайте, що ендорфіни, позитивні емоції, які виробляються під час фізичних вправ – це те, що зміцнює наш імунітет».
А ось основні постулати організації дистанційного навчання в умовах карантину ЗФПО КММФК з фізичного виховання, яким поділилася Любов Кузьменко:
- Особистий приклад викладача!
- План роботи викладача ФВ на період карантину.
- Опанування студентами знань і правил проведення самостійних занять фізичними вправами.
- Правила самоконтролю під час виконання практичних завдань.
- Виконання фізичних вправ протягом дня (ранкова руханка, фізкультурні паузи під час роботи за комп’ютером, смартфоном тощо).
- Робота з батьками щодо організації дистанційної роботи з фізичного виховання.
- Виконання фізичних вправ тільки за умови гарного самопочуття, дотримуючись усіх вимог карантинних заходів.
- Врахування місця проживання студентів (квартира, будинок, наявність власного подвір’я тощо).
- Використання нестандартного обладнання для занять в домашніх умовах.
- Забезпечення зворотного зв’язку зі студентами та батьками.
- Пропонувати студентам цікаві практичні та теоретичні завдання.
До речі, на час дистанційного навчання Любов Василівна запропонувала своїм студентам креативний флешмоб – заняття фізичними вправами разом з домашніми улюбленцями, який сподобався молоді і вони з задоволенням беруть в ньому участь. На думку викладача, якщо якісно організувати дистанційне навчання, студенти краще адаптуються до занять фізичними вправами під час очних практичних занять з фізичного виховання в коледжі! Вперед за ендорфінами!
Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України