Освітяни Волині підсумували роботу за 2019 рік

1189

Освітяни підбили підсумки роботи у 2019 році та обговорили пріоритетні завдання щодо реалізації освітньої політики у 2020 році на теренах регіону. Розширене засідання колегії управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації відбулося  20 лютого 2020 року, на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. У президії – заступник міністра освіти та науки України Петро Коржевський, голова обласної ради Ірина Вахович, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна.

В залі присутні керівники управлінь (відділів), ОТГ, закладів освіти обласного підпорядкування, педагоги, представники профспілок та Волинського обласного відділення (філії) КФВС МОН України.

Очільниця управління Людмила Плахотна коротко розповіла про основні здобутки волинської освітньої галузі. За її словами, у 2019 році освіта Волині «йшла в ногу з часом» та гідно прийняла усі виклики сьогодення.

Не оминула головна освітянка області увагою питання позашкільної освіти. На даний час в області функціонує 37 закладів позашкільної освіти, де в гуртках займаються 30 545 вихованців, в тому числі в ДЮСШ понад 6 тис. (19,6 %). На жаль, в умовах децентралізації гостро постає питання не тільки розширення таких закладів, а й збереження вже наявних. 

Свою думку з приводу таких фактів висловила заступник голови ОДА Світлана Мишковець, яка переконана, що кількість закладів позашкільної освіти не можна зменшувати, їх потрібно розширювати.

«Діти повинні розвивати свої таланти. Для багатьох дітей заклади позашкільної освіти повинні стати осередками розуміння та підтримки, – наголосила Світлана Євтихіївна.

Обговорили учасники колегії й фінансове питання розвитку освітньої галузі Волині. Людмила Плахотна розповіла, що Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо надання субвенції у 3,5 млрд грн для реалізації програми «Спроможна школа для кращих результатів». До слова, для Волині ця цільова субвенція становитиме 140 мільйонів гривень.

«На фінансування проєктів можуть претендувати будь-які опорні школи та інші заклади освіти, у яких здобувають освіту не менше 350 учнів», – наголосила посадовиця.

Присутній на колегії заступник міністра освіти та науки України Петро Коржевський описав новації, що плануються, аби мережа закладів освіти стала виваженою, корисною для її здобувачів та бізнесу й водночас не надто обтяжливою для бюджету. В рамках реформ зміст та якість освіти має кардинально удосконалюватися, наголосив посадовець. 

Традиційно підводячи підсумки розвитку освіти області, було відзначено кращих організаторів спортивно-масової роботи серед учнівської і студентської молоді зокрема, кубками та дипломами відповідних ступенів нагороджено:

 За підсумками XVII Спортивних ігор школярів Волині 2019 року нагороджуються:

серед збірних команд І групи:

  • за І місце –  команда школярів м. Ковеля;
  • за ІІ місце –  команда школярів м. Луцька;
  • за ІІІ місце –  команда школярів м. Володимира-Волинського.

серед збірних команд ІІ групи:

  • за І місце –  команда школярів Ратнівського району;
  • за ІІ місце –  команда школярів Рожищенського району;
  • за ІІІ місце –  команда школярів Камінь-Каширського району.

На XIV Спартакіаді серед закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування:

  • І місце – Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичної підготовки імені Героїв Небесної Стоні;
  • ІІ місце посіла команда Люблинецького ліцею Волинської обласної ради;
  • ІІІ місце вибороли учні Княгининівського ліцею Волинської обласної ради.

На XXVI Спартакіаді серед студентів закладів вищої освіти І-ІІ р.а.

  • за І місце – Луцький педагогічний коледж;
  • за ІІ місце – Коледж технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки;
  • за ІІІ місце – Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського.

Волинське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів