Перше срібло України на Всесвітній Універсіаді!

574

Є срібна медаль! Біатлоніст Дмитрій Грущак фінішував другим у гонці переслідування на 12,5 км і приніс студентській збірній України перше срібло на ХХХІ Всесвітній зимовій Універсіаді в Лейк-Плесіді (США)!

Стартувавши з сьомої позиції, Грущак, який представляє Сумський державний університет, завдяки влучній стрільбі і швидкому ходу вирвався в лідери. Перед заключним вогневим рубежем він ішов першим, але схибив одного разу, тоді як американець Бйорн Вестервельт відстрілявся чисто і в підсумку виборов золото.

Ще двоє українців – Владислав Чихарь і Роман Боровик – фінішували на 11-му і 12-му місці відповідно.

Вітаємо наших хлопців з відмінним виступом, а всю студентську команду – зі срібною нагородою Універсіади!

Дмитрій Грущак зазначив, що срібна нагорода далася йому нелегко:

“Цю медаль хочеться присвятити всім тим українцям, які не здаються. Від військових до тих людей, які намагаються якось допомогти, які спонсорують усі ці збори на дрони чи тому подібне, навіть на ті ж теплі шкарпетки на зиму. Всім дякую!

І ось я намагаюсь у своїй справі показати своїм прикладом, що ми переможемо. І нам залишилося лише трошечки потерпіти, і буде все в нас добре. Слава Україні!

Гонка була випробуванням для мене, тому що зміна часових поясів дала про себе знати: і в фізичному плані було важко, і в стрілковому. Попередні гонки проходили нелегко в плані стрільби. Ось наприклад, учорашня гонка була дуже емоційна. Тому що після першої я йшов добре, першим номером. Але на другій стрільбі стоячи мене дуже підкосило, тому що зміна часових поясів велика, а по-друге, тут дуже складна траса, і протерпіти три кола досить важко. А сьогодні аж п’ять кіл було. Тому просто намагався якнайшвидше дійти до фінішу. Але з кожним днем стає легше, тому що організм трохи звикає. І починаємо боротися за ті місця, по які ми й приїхали.

Найважче дається, як завжди, останнє коло, тому що намагаєшся стабільно пройти всі кола і витрачати однакову силу на кожне з них.

Той постріл, який я промазав, був лише другим, тобто у мене було ще цілих три постріли попереду і ще ціле коло я мав пробігти. Із 20 пострілів зробити один промах – це дуже великий рівень, як на мене. Так, для всесвітнього біатлону це вважається помилкою, але також непоганий результат. Однак ми всі намагаємося робити все ідеально та відпрацьовувати і на рубежах, і на трасі. Але виходить так, як виходить, від цього не застрахований ніхто.

Учора трохи бодалися з американцями. Але вчора ситуація набагато гірше була, тому що стан мій був дуже поганий. На останньому колі я значно програв. Але сьогодні у нас була, можна сказати, дуель на останньому та передостанньому колах. Порівняно зі мною – я правша, а той другий лівша. І на третій стрільбі на естафеті мені набагато комфортніше було стріляти.

Щодо відношення американців до українців можна довго розповідати. Ми, українці, вважаємося в цій країні головними гостями. До нас всюди відносяться з дуже великою повагою. Навіть коли ми виїжджаємо кудись, то до нас ставляться з великою подякою: за те, що ми боремося з нашим ворогом, і що ми не припиняємо цієї боротьби. І кожен українець намагається зробити якомога більше для перемоги.

Дякую всім українцям, які підтримують, уболівальникам. Дякую всім! Слава Україні!”

А результати українських біатлоністок у гонці переслідування на 10 кілометрів такі:

Юлія Городна (Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права) – 6 місце (3 штрафні кола)

Лілія Стеблина (Національний університет фізичного виховання і спорту України) – 14 місце (4 штрафні кола)

Олена Городна (Львівський державний університет фізичної культури імені Боберського) – 20 місце (3 штрафні кола).

Розпочалися на Всесвітній Універсіаді змагання із шорт-треку. Визначалися чемпіони і призери на дистанції 1500 метрів у чоловіків та жінок, а також відбулися відбіркові змагання у змішаній естафеті. Українці поки що у цьому виді спорту проявити себе не зуміли – наші представники крізь сито відбору не пройшли.

Студентська збірна України з хокею виграла у Чехії заключний матч групового етапу – 3:1.

Синьо-жовті програли перший період 0:1, але надалі забивали тільки вони. У другому періоді голами відзначились Гліб Кривошапкін (асистували Богдан Ступак і Артем Матейченко) і Ярослав Панченко (з передачі Кривошапкіна). У заключній двадцятихвилинці Кривошапкін закинув свою другу шайбу (асист в активі Ступака).

В підсумку українці посіли третє місце в групі, а до півфіналу пройшли Канада та Японія.

Сьогодні, 20 січня, українці змагатимуться в трьох видах спорту.

Шорт-трек. Змагання розпочнуться о 23:05 перегонами на 500 метрів. Також сьогодні, починаючи з 3:00, визначать переможців у змішаній командній естафеті. В обох видах змагатимуться Леонтенко Ростислав, Морозов Ярослав, Зарванська Тетяна і Червенко Вікторія.

Лижні гонки. У лижників на сьогодні заплановані естафети. О 16:00 жіночі команди бігтимуть 3х5 км, де змагатимуться українки Нікон Анастасія, Нопрієнко Єлизавета та Іванченко Анастасія. А чоловіки долають 4х7,5 км, починаючи з 18:05. Українська збірна складатиметься із Денисенка Руслана, Романченка Дмитра, Бондара Максима та Міщенка Олега.

Гірськолижний спорт. Останній вид змагань для гірськолижниць стартував о 16:30. Українки Шепіленко Катерина, Шепіленко Анастасія та Мацола Анастасія змагатимуться у слаломі.

Трансляцію змагань традиційно можна переглянути на телеканалі XSPORT та на сайті.

Нагадаємо, ХХХІ Всесвітня зимова Універсіада триває в США 12-22 січня. У складі української команди – 61 спортсмен і 29 тренерів. Вони представляють 20 українських і 2 закордонних (Польща і США) університети.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів