Перші круті перегони «Cool Race»

1222

У Києві завершилися змагання в рамках перших в історії «Cool Race». Організаторами виступили Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України і Спортивна студентська спілка України. Спортивно-оздоровчий захід для студентської молоді передбачає подолання учасниками чотирьох дистанцій із перешкодами різної складності. Варто зазначити, що смуги перешкод розроблені таким чином, що їх можуть подолати учасники з будь яким рівнем фізичної підготовки, що дозволяє залучити широке коло учасників. Тому у змаганнях брали участь студенти і студентки не лише профільних спортивних вишів, а й класичні та, навіть, військові.

У фінал змагань потрапляли чотири студенти та чотири студентки, які розіграли між собою нагороди. Загалом участь в «Cool Race» взяли 39 студентів та 39 студенток із 36 закладів вищої освіти, які представляли 20 регіонів України.

На офіційне відкриття змагань завітали поважні гості, щоб надихнути учасників перед стартами. Зокрема, заступник міністра освіти і науки Артур Селецький побажав спортсменам перемог і гарного настрою.

  • Сьогодні просто ідеальний день для започаткування такого класного заходу, як «Cool Race». Чудова погода, чудове місце для проведення та чудові учасники. Бажаю отримати гарні емоції від змагань і нехай переможе найспритніший, – сказав пан Селецький.

У свою чергу, президент ВГО «Спортивна студентська спілка України», ректор НУФВСУ Євгеній Імас зазначив, що цей захід неодмінно повинен бути цікавим.

  • Дорогі студенти та студентки, я радий бачити вас сьогодні на цих чудових перегонах. Ми вперше проводимо «Cool Race», тому він буде цікавим для вас, як для учасників, і для нас, як для глядачів. Удачі і драйву, – додав Євгеній Імас.

Президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк побажав учасникам якомога менше стикатися з перепонами у житті.

  • «Cool Race» – це змагання з подолання смуги перешкод. Бажаю вам, щоб у вашому житті було якомога менше перешкод і вони були лише на ось таких чудових спортивно-оздоровчих заходах. Ви неодмінно все подолаєте, – сказав пан Шевляк.

Президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба висловив радість від перебування на цьому історичному івенті.

  • Я дуже радий від того, що сьогодні стану, як зароджується історія «Cool Race». Впевнений, ці змагання перевернуть усі уявлення від того, яким має бути студентська та учнівська рухова активність. Вам випала честь стати першими переможцями перших «Cool Race». Ви наші герої та творці історії, – зазначив Роман Греба.

На завершення, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко привітав учасників з драйвовим стартом змагань і зазначив, що у цього проекту є неабиякі перспективи у майбутньому.

  • Сьогодні ці змагання зібрали 39 студентів та 39 студенток з 36 вишів України. На змаганнях представлені 20 регіонів, а це означає, що представлена майже уся країна. Ми покладаємо на «Cool Race» великі надії, адже він спокійно може вийти на міжнародну арену, де ви зможете захищати не лише честь свого навчального закладу, а й всієї країни. Бажаю вам отримати круті емоції від сьогоднішніх стартів, – привітав студентів та студенток пан Стеценко.

Після офіційної частини спортсмени почали активно готуватися безпосередньо до перегонів, а що найкраще може зарядити атлетів перед найвідповідальнішими стартами? – Правильно, драйвова руханка! До якої долучилися усі: і поважні гості, і спортсмени, і глядачі, яких було чимало.

Формат змагань передбачав два етапи –  відбіркові змагання та фінал, до якого потрапили по 4 учасників та учасниць з найкращим часом.

  • На цих змаганнях ми використовуємо електронну систему фіксації часу. Це дуже зручно, як для нас – організаторів, так і для спортсменів, адже вони можуть бачити на табло свої результати та результати суперників і вже планувати майбутні забіги. Можливо комусь потрібно буде добре попрацювати, бо його попередній результат був недостатньо вдалий, – пояснює голова Комітету з фізичного виховання та спорту Вадим Стеценко.

Першими, хто визначав переможця новеньких «Cool race» стали дівчата. На старт вийшли: Карина Вовк (Тернопільський національний педагогічний університет), Анна Яременко (Київський національний університет біоресурсів і природокористування України), Дар’я Зарудня (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені В. Винниченка), Анна Цибульник (Сумський державний університет). Зазначимо, що смуги перешкод були настільки різноманітними, що переможці визначалися лише за кілька метрів до фініш. Спортсмени могли з легкістю подолати один рубіж, а вже на наступному витратити трохи більше часу, аніж планувалося. Тому і відставання між призерами вимірювалося секундами. Отже, першою в історії «Cool Race» володаркою кубку і медалі стала представниця Сумщини Анна Цибульник. Її час становив 19.21 сек. Другою фінішувала Дар’я Зарудня з Кіровоградщини – 20.44 сек. Третє місце розділили Анна Яременко – 21.42 сек та Карина Вовк Анна – 21.93 сек.

Після фінального забігу дівчат, без зайвих пауз на старт вийшли хлопці. Глядачі навіть не встигли оговтатися від  попередніх перегонів, як на фініші переможця серед студентів почали вітати тренери та колишні суперники. Такої блискавичної швидкості, мабуть, ніхто і не очікував. Лише 13.81 сек знадобилося Дмитру Бондаренку з Львівської національної академії сухопутніх військ імені Петра Сагайдачного аби назавжди вписати своє прізвище в історію «Cool Race». Після забігу хлопець зізнався, що смуги перешкод – це його хобі, адже у своєму виші він часто бере участь у подібних змаганнях.

  • Я займаюся військовим п’ятиборством, тому подібні змагання для мене є звичними. Тим не менш, смуги перешкод на цьому заході далеко не тривіальні, як може здатися з боку. Дуже порадувала конкуренція, хлопці, з якими я тут змагався дійсно сильні, а якщо брати до уваги, що більшість з них ніколи не стикалися з подібними забігами, їх виступи викликають лише величезну повагу. Хотів би подякувати їм за чудові перегони, організаторам за класно проведений івент, а також тренеру за те, що підготував мене, – розповів Дмитро Бондаренко.

Решта місць розподілилася наступним чином: срібло – Степан Купцов (Національний Університет Одеська Юридична академія) – 16.78, бронзові нагороди – Денис Харлан (Київський університет імені Бориса Грінченка) – 17.26 та Зосим Джигалов (Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди).

Ось такими видалися ці крутяцьку перегони. Маємо надію, що вже наступні «Cool Race» зберуть ще більше спортсменів, а це означає, що на нас чекає ще більше драйву та неймовірних емоцій. До зустрічі на наших івентах!

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів