Підсумки роботи Комітету за 2021 рік

2632

Сьогодні відбулась нарада керівників відокремлених підрозділів КФВС МОН за результатами діяльності за 2021 рік. В рамках заходу учасники підбили підсумки року що минає, а також визначили пріоритетні напрямки роботи Комітету на наступний 2022 рік.

  • Робота Комітету в напрямку популяризації фізичного виховання та спорту надзвичайно важлива, адже цього року в Україні запроваджено нову програму Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна» і усім нам – і професійним спортсменам, і викладачам, і методистам на її виконання потрібно об’єднатися задля успішного її виконання, – сказала заступник Міністра освіти Віра Рогова.

  • Цей рік став для нас продовженням роботи в умовах певних обмежень, однак ми намагалися використати кожну можливість для проведення дійсно крутих заходів, як спортивно-масових, так і навчально-методичних. Ми провели такі міжнародні змагання міжнародні змагання ISF Cool Games, ISF Cool Race, Міжнародний футбольний турнір. Наші учні дивували і творили спортивну історію на перших Всесвітніх учнівських іграх у сербському Белграді. Ми залучили сотні тисяч молодих людей до своїх івентів. Нам дійсно є чим пишатись. Але на цьому ми навряд чи зупинимось і хочу вас запевнити, щорік наступний рік буде не менш насиченим і ми неодмінно зустрінемось з вами на одному з наших багаточисельних івентів. До зустрічі у 2022 році, – підсумував голова Комітету з фізичного виховання та спорту Вадим Стеценко.

Також до обговорення долучилась виконавчий директор Національного олімпійського Комітету України Наталія Коваленко.

  • Для нас дуже важлива співпраця з КФВС, адже наші спільні проекти та змагання направлені на те, щоб результати українських молодих спортсменів ставали дедалі кращими і передаю вітання від президента НОК України Сергія Назаровича Бубки, а також слова подяки за плідну працю у розвитку та популяризації спорту, олімпійських ідеалів та здорового способу життя серед населення України, зокрема серед найактивнішої його частини – молоді, – наголосила пані Коваленко.

Якщо говорити про роботу КФВС у цьому році, то найкрасномовніше про неї скажуть цифри. У 2021 робота Комітету здійснювалася у двох пріорітетних  напрямках –  фізичне виховання та рухова активність і учнівський та студентський спорт. Для цього були запроваджені та створені рекомендації щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської молодів на період до 2025 року; умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році; концепцію розвитку щоденного спорту в закладах освіти; модельну навчальну програму «фізична культура» для 5-6 класів.

Особливу увагу було приділено руховій активності в закладах загальної середньої освіти. Зокрема, була виконана кропітка робота в напрямку оновлення уроків фізичної культури.

  • Комітет з фізичного виховання та спорту разом з його обласними осередками повинні стати тим своєрідним містком між програмою та закладами освіти і вчителями зокрема, щоб донести, підказати, а подекуди навчити усіх учасників цього дуже актуального процесу, як оновлені уроки фізичного виховання. Адже створити програму це лише півсправи, головне завдання – це втілити її у життя, і для цього потрібні величезні ресурси. Відомо, що за рекомендаціями ВОЗ щоденна норма для занять фізично-руховою активністю для учнів складає 60 хвилин. Погодьтесь, при двох уроках фізичного виховання на тиждень ця цифра здається фантастичною. Тому ми повинні використовувати інші методи задля виконання рекомендацій, – наголосив директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Отже, що передбачають собою оновлені уроки фізичного культури. Це 45 модулів з найрізноманітніших видів спорту, форувальне оцінювання освітніх досягнень учнів, нові формати уроків: квест-уроки, уроки-змагання, естафети. Зазначимо, що квест-уроки не потребують спеціальних вмінь, навичок та обладнання. Під час них учні виконують різні завдання на складання формул (якщо це точні науки) або ж рядків з віршів чи відомостей з історії.

Під час уроків-змагань клас можна розділити на команди, де кожен учень матиме змогу долучитися до виконання вправ. Таким чином в дитині буде виховуватися командний дух, креативність, взаємоповага до один одного, лідерські якості, дисципліна та відповідальність не лише за власний результат, а й усього колективу.

Щодо модулів, то тут вибір повністю залежатиме від самих учнів. Освітній заклад зможе запропонувати дитині 3-4 модулів на вибір і кожної чверті вони будуть змінюватися. Таким чином, учень чи учениця зможе вибрати для себе найприйнятніший для себе варіант.

З чого повинні складатися ці 60 хвилин активностей на день. Сюди входять: ранкова гімнастика, рухливі перерви, рухливі хвилинки під час уроків з різних предметів і не лише фізичної культури, години здоров’я та позакласна робота – спортивні клуби, ДЮСШ, спортивно-масові заходи та E-sport при умові, що він супроводжується фізичноактивними вправами.

Також у цьому році було виконано цілий ряд заходів щодо впровадження рефори «Нової української школи». До них залучилося близько 1500 вчителів та методистів з 24 областей України. Було проведено опитування стану фізичної культури в закладах загальної середньої освіти, а це 200 000 респондентів від учнів та їх батьків до вчителів та директорів шкіл. Також були проведені вебінари, семінари, форми-виставки.

Щодо всеукраїнських заходів, то цього року були проведені та запроваджені івенти, які одночасно охоплювали величезну кількість учнів та учениць. Одним з таких став спортивно-масовий захід «Рух – це здорово» в рамках якого було презентовано рухові активності та найрізноманітніші види спорту. До нього одночасно долучилося близько 350 тис учнів з усії регіонів України віком від 6 до 18 років. Досить масовим став «Challenge fest», який відбувся 10 жовтня. До нього долучилося 160 тис учнів.

Пригадаємо і Всеукраїнський фінал з Cool Games, якому передували регіональні відбори. До нього було залучено понад 100 тис учасників. А сам фінал пройшов за участі 550 школярів. А ще можна пригадати онлайн проект Sportcraft Games – спортивну онлайн-гру для здобувачів освіти та їх родин, в рамках якої учасники протягом місяця виконували різноманітні завдання на виконання фізичних вправ. Такий формат був дуже актуальним під час карантинних обмежень. До нього долучилось 624 учасники з 347 закладів освіти.

Також були проведені заходи і для студентів. Зокрема, святкування Міжнародного дня студентського спорту, в якому взяло участь 67 415 здобувачів вищої освіти з 346 ЗВО. Також було цього року було започатковано нові змагання для студентства Cool Race – подолання смуги перешкод на час. Цей захід пройшов 1-2 жовтня у Києві і зібрав 78 студентів та студенток з 36 закладів вищої освіти з 8 регіонів. І як не згадати про масові бігові заходи, які були проведені разом з ГО «Бігова Україна». Їх кількість становила 6 дистанцій і вони залучили 2024 учнів та 3390 студентів.

Щодо спортивного напрямку, то тут також маємо досить класні показники. Школярі змагалися у зимовій та літній Гімназіадах, до яких увійшли 17 видів спорту. Загалом участь у них взяли 16 009 учнів з 1392 ЗЗСО. У студентів відповідно були зимова та літня Універсіади, в маках яких 8763 учасники з 122 ЗВО мали змогу позмагатися у 16 видах спорту.

Цього року були проведені у міжнародні змагання. Вже традиційний фінал ISF World Cool Games зібрав 56 учасників з 7 країн світу. Примітно, що цього року переможцем стала команда Словенії, яка у яскравому фіналі перемогла команду України. До яскравих змагань можна віднести і міжнародний футбольний турнір з футболу, який відбувався наприкінці жовтня у місті Хуст. Нажаль, через пандемію COVID-19 та обмеження, пов’язаних з нею він зібрав представників 4 країн, а це 352 учасники. Тим не менш, змагання видалися дуже цікавими і тут маємо 4 золоті медалі та перше загальнокомандне місце.

Одним з найяскравіших спортивних заходів стали перші Всесвітні учнівські ігри U-15 у місті Белград (Сербія). Наша збірна, здобувши 149 медалей стала беззаперечним лідером у загальнокомандному заліку серед 35 країн-учасниць. На цих змаганнях Україну представляли 251 спортсмен.

Високі результат і перемоги на міжнародній арені дали змогу Україні приймати інтернаціональні змагання найвищого рангу. Так, у 2023 році наша країна стане господаркою Всесвітньої зимової Гімназіади, до якої включено 11 видів спорту. А влітку того ж року буде проведено Чемпіонат світу з футболу серед учнів, який збере 1200 учнів з 48 країн.

Якщо говорити про пріоритетні напрямки у 2022 році, то тут продовжиться робота зі створення цифрової освітньої платформи з фізичної культури, створення методичних відео-посібників, проведення навчальних семінарів. Також продовжиться співпраця зі структурними підрозділами з освіти місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Серед заходів для учнівської та студентської молоді планується проведення Cool Games та Cool Race, Challenge Fest, «Рух- це здорово», «Козацький гарт» та «Козацька наснага», Святкування Міжнародного дня студентського спорту, Студентська миля, Спортивні ігри України.

Серед спортивних заходів будуть проведені традиційні зимові та літні Гімназіади та Універсіади відповідних видів спорту, Beach Games, студентські та шкільні ліги, чемпіонати та кубки України, а також всеукраїнські змагання.

Також будуть забезпечені участь наших команд у ISF World Cool Games, ISF E-sport Games, Всвітніх Універсіаді та Гімназіаді, а також європейських університетських чемпіонатах світу з видів спорту. І, звичайно, буде проходити посилена підготовка до проведення чемпіонату світу з футболу серед учнівських команд та Всесвітньої зимової Гімназіади 2023 року.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів