Понад 115 тисяч залучених до активностей студентів та першість у загальнокомандному заліку серед усіх країн Європи

1660

В Києві підбили підсумки роботи ВГО «Спортивна студентська спілка України» за попередній рік.

За минулий рік ВГО «Спортивна студентська спілка України» разом із Комітетом фізичного виховання та спорту МОН України провели 207 всеукраїнських масових та спортивних заходів і залучили до рухової активності 115 тисяч студентів. Також було започатковано нові спортивні та спортивно-масові заходи такі як: зимова Універсіада та кіберспортивні змагання. Наразі йде посилена підготовка до проведення в Україні чемпіонату світу серед студентів з воднолижного спорту та вейкбордингу, який відбудеться у місті Дніпро з 20 по 29 вересня.

Загалом, Спілка здійснювала діяльність у двох стратегічних напрямах – розвиток спорту та фізичного виховання серед студентів.  При чому найбільшу увагу було приділено саме спортивно-масовим заходам.

  • Традиційно ми проводимо та організовуємо Всеукраїнські заходи, такі, як «Міжнародний день студентського спорту» та «Студентська миля». У 2019-му році вже третій рік поспіль Україна святкує Міжнародний день студентського спорту. Це спортивно-масовий захід заснований ЮНЕСКО у 2015-му році і він проводиться двадцятого вересня у різних країнах світу. До святкування було залучено двісті шістдесят закладів вищої освіти та близько п’ятдесяти тисяч студентів брали участь в активностях, – розповів очільник Спортивної студентської спілки Євгеній Імас.

Щодо Студентської милі, то це відносно новий захід, коли студенти, викладачі та всі бажаючі пробігають одну милю. Традиційно це відбувається 1-го червня кожного року і захід завершує навчальний рік студента. У 2018-му році такий спортивно-масовий захід відбувся вперше і до нього було залучено 15 тис. студентів зі ста університетів України, центральним майданчиком було визнано місто Київ. В 2019-му році центральним містом було визначено місто Тернопіль. А загалом по всій Україні було залучено більше 20000 студентів зі 110 університетів.

Зазначені заходи проводяться на початку та наприкінці навчального року – у вересні Міжнародний день студентського спорту, у травні Студентська миля. Вони стали символами початку та закінчення спортивного студентського року.

  • Щороку ми намагаємось урізноманітнити активне дозвілля молоді. Таким чином, ми поволі повертаємо спортивний дух найактивнішим громадянам України, а саме студентам. Так, ми маємо професійних спортсменів, які своє життя пов’язали з цією сферою життя, але разом з тим, нам потрібно більше уваги приділяти й іншій частині студентства, для яких спорт – це не основний напрямок. Хочу наголосити, що таких молодих людей переважаюча більшість і щоб їх залучити до активності, нам потрібно організовувати дійсно цікаві заходи, – прокоментував президент Української Федерації учнівського спорту Роман Греба.

З приводу спортивного напряму, то тут студентам-спортсменам також не довелося нудьгувати. У найкращих з них був дійсно насичений рік. По-перше, традиційно була проведена ціла низка чемпіонатів України, ліг та принципово новітніх кіберспортивних змагань. Також було проведено літню та зимову Універсіади.  З 2018-го року по червень 2019-го року проходила найвизначніша подія студентського спорту чотирнадцята Літня Універсіада України. До програми змагань було включено шістнадцять видів спорту. Лише у фінальних змаганнях з видів спорту змагались 3700 студентів зі 160-ти закладів вищої освіти. Упродовж року було проведено тридцять вісім чемпіонатів та Кубків України серед студентів з двадцяти видів спорту.

Особливу увагу було приділено популярному серед молоді напрямку – кіберспорту, який розвивається стрімкими темпами в світі. За оціночними даними світова аудиторія його нараховує понад 230 млн осіб та збільшується на десять-двадцять відсотків кожного року. Тому у 2019-му році проведено два всеукраїнських турніри:  у травні в місті Київ пройшов University MasterCup з дисциплін Dota-2 та CS GO, в рамках цього турніру окремо була визначена першість серед студентів міста Києва та Київської області з кіберисциплін League of Legends та FIFA. А у грудні в місті Черкаси проходив Ukrainian University Open WinterCup з дисциплін Dota-2 та CS GO. В якому взяли участь студенти з 86-ти закладів вищої освіти із двадцяти міст України. А з вересня 2019-го року у Національному університеті фізичного виховання і спорту України розпочалась підготовка фахівців за спеціальністю «Кіберспорт». Впровадження кіберспорту в освіту ставить Україну в один ряд із провідними кіберкраїнами.

У 2019-му році студенти України брали участь у офіційних міжнародних спортивних змаганнях Всесвітньої літньої універсіади, Європейських іграх з єдиноборств та Чемпіонатах Європи серед студентів з видів спорту.

У липні Україна взяла участь в 30-тій Всесвітній літній Універсіаді, яка проходила в місті Неаполь (Італія), де змагались майже 6000 студентів  зі 112 країн світу. Збірна команда України здобула двадцять медалей: 6 золотих, 7 срібних та 7 бронзових медалей за результатами увійшовши в десятку найкращих країн світу. В серпні ж наші спортсмени брали  участь у чемпіонатах Європи серед студентів з єдиноборств в місті Загреб (Хорватія) з чотирьох видів спорту – кікбоксинг, дзюдо, карате, тхеквондо. Збірна України складалася з 66 студентів, які вибороли 42 медалі (16 – золотих, 8 – срібних, 18 – бронзових), посівши перше загальнокомандне місце медального заліку!

Загалом у 2019-му році українські студенти із 52-ох закладів вищої  освіти брали учать у чемпіонатах Європи у 20-ти видах спорту та вибороли 51 медаль – 18 золотих, 11 срібних, 22 бронзових. І в загальному заліку 2019-го року Україна посідає перше місце серед всіх країн Європи.

  • Підсумовуючи діяльність Спілки у 2019-му році, хочу зазначити що результативність нашої роботи полягає не лише у кількості проведених заходів, а також і у кількості залучених студентів до рухової активності та спорту. Особливо яскраво це видно у порівняння з попереднім роком. Якщо у 2018-му році було проведено 55 всеукраїнських заходів та змагань, то у 2019-му їх кількість перевищила цифру 200, – додав Євгеній Імас.

Разом із тим 2020 рік обіцяє бути не менш насиченим. Згідно плану буде проведено понад 150 змагань. Серед них: традиційні вже Зимова та Літня Універсіади, чемпіонати  України з різних видів спорту.  Також  у цьому році заплановано 7 всеукраїнських легкоатлетичних забігів у 6 містах України – Києві, Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Одесі, Харкові. За словами представника ГО «Бігова Україна» Івана Третякова, яка виступила співорганізатором заходу, змагання будуть нагадувати легкоатлетичну лігу.

  • Кожен ВНЗ, який захоче взяти участь, зможе виставити свою змішану команду – 2 хлопця та 2 дівчини, які будуть змагатися на дистанції 4,2 км. І на основі усіх 7-ми забігів буде виявлено переможця. І хочу зазначити, що участь у змаганнях для команд вузів буде абсолютно безкоштовна, – зазначив пан Третяков.

Немаловажливою стане участь збірних студентських збірних у V Європейських університетських іграх. До програми ігор включено 19 спорту.

Дуже важливою подією у цьому році стане проведення в Україні чемпіонату світу серед студентів з воднолижного спорту та вейкбордингу у місті Дніпро.

  • Ми плануємо провести ці змагання на найвищому організаційному рівні. У місті Дніпро є дуже сучасна база, яка здатна приймати подібні заходи. Ми вже отримали попередні згоди на участь студентів з таких передових країн воднолижного руху, як Австралія та Нова Зеландія, також підтвердили свою участь Білорусь, Італія, Канада та Словаччина, – відзначив голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів