Понад 500 школярів зібрала першість України з рукопашного бою

1804

Сьогодні в Києві пройшов чемпіонат України з рукопашного бою серед школярів. Позмагатися за головні нагороди змагань приїхало понад півтисячі учнів майже з усіх регіонів. Змагання проводились для спортсменів віком від 10 до 16 років у розділах рукопашного бою – «легкий контакт», «дозований контакт», «демонстрація техніки».

Глядачі, які попри ранній старт змагань заповнили зал ущерть, навряд чи пожалкували, що відвідали ці змагання. Адже на татамі пристрасті вирували не гірші, аніж у справжніх бойовиках. Відмінність лише у тому, що тут усе по-справжньому – і боротьба, і видовищні прийоми, і радість перемоги, і сльози поразки.

– Рукопашний бій – це особливий вид спорту, бо він є фундаментом бойової підготовки наших силових структур. В нього є прикланий напрямок, коли спортсмени демономструють роботу з техніки самооборони, з ножем, з автоматом, з пістолетом. Чудово, що до нашого виду спорту долучається все більше молоді. Це дає величезну перспективу для розвитку рукопашного бою в Україні, – говорить головний суддя змагань, заслужений тренер України Юрій Радченко.

Слова пана Радченка наочно підтвердили на урочистій церемонії відкриття  чотири команди  юнаків. Хлопці продемонстрували ефектні, а головне, ефективні прийоми, які можуть допомогти при самообороні від злочинців.

– Ми дуже раді вітати молодих учасників цього чемпіонату. Сьогодні тут зібралися найсильніші школярі з рукопашного бою, що забезпечує високу конкуренцію на змаганнях. Але головне, що вже у такому ранньому віці вони обрали шлях здорового способу життя, спорту та патріотизму. Сподіваюсь, що ці змагання подарують школярам незабутні враження, – прокоментував голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Примітно, що у чемпіонаті взяли участь представники майже усіх регіонів України. Адже цього року до змагань долучилися Івано-Франківська, Черкаська, Луганська та Донецька області.

– Сьогоднішні учасники – це не лише чудові спортсмени, а й справжні патріоти країни. Чемпіонат України передбачає, що тут будуть змагатися найкращі з кращих, і якщо ми бачимо тут стільки дітей та юнаків, то це зайвий раз засвідчує високий рівень змагань, – розповів президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Після початку війни на Донбасі рукопашний бій став обов’язковою дисципліною у військовій підготовці українських армійців. І вже багато з молодих учасників змагань збирається пов’язати своє життя із захистом країни.

– Рукопашний бій дав мені впевненість у собі. Я значно зміцнів фізично та морально. Заняття спортом не дають часу відволікатися на безцільне байдикування. Дуже радий, що я потрапив на ці змагання, адже тут багато сильних спортсменів, з якими буде цікаво провести поєдинки, – поділився своїми враженнями 12-річний спортсмен Іван Божко.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів