Розіграно перші комплекти нагород Всесвітньої зимової Універсіади

172

У другий змагальний день ХХХI Всесвітньої зимової Універсіади в Лейк-Плесіді (США) українські спортсмени демонстрували свою вправність у чотирьох видах спорту.

Лижне двоборство (стрибки з трампліна плюс 10 кілометрів на лижах). 6 цілих 3 десятих секунди – ось такої дещиці не вистачило до медалі студенту Львівського державного університету фізичної культури імені Боберського Дмитру Мазурчуку. Він посів 5 місце. Дмитро стрибнув на 89,5 метрів, а ходом зумів відіграти в суперників кілька секунд. Однак до пʼєдесталу трішечки не дотягнув.

Шостим у цій дисципліні став іще один українець – Віталій Гребенюк з Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. Його однокашник Олександр Шумбарець фінішував 14-м.

Вітаємо хлопців і їхнього тренера Миколу Козлова з високими результатами!

Золота нагорода – у японця, срібна – в американця, бронзова – у фіна.

Сноубордкрос. У топ-16 однієї з найбільш видовищних дисциплін сноубордингу, коли четверо учасників безпосередньо на трасі визначають, хто з них спритніший і швидший, Україну представляв студент Національного університету фізичного виховання і спорту Іван Мальований. Він провів 5 заїздів, у другому – переміг, але решту провів нестабільно і за сумою балів не пройшов до півфіналу.

Тренер Івана Андрій Мостовенко так прокоментував виступ: “Через дощ була дуже складна траса, адже ще з ночі були сильні опади. Та це все одно не завадило відчути кайф від змагань. Заруба була дуже серйозна, можливість вийти у фінал мав кожен. На жаль, цього разу не пощастило, але ми не у відчаї, а навпаки дуже дякуємо за можливість приїхати у США і позмагатись з класними спортсменами. Дякуємо Україні і ЗСУ за цю можливість”.

Золоту медаль у підсумку забрав спортсмен із Франції, срібло – у чеха, бронза – у німця.

Розіграно перший комплект медалей у лижних гонках – в командному міксованому спринті. В кожній команді було по два учасники, вони по черзі бігли по три етапи естафети по 1,35 км.

Українські дуети – Максим Бондар (Національний університет фізичного виховання і спорту України) з Анастасією Нікон (Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка) і Дмитро Романченко (Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка) з Анастасією Іванченко (Державний Податковий Університет) – не зуміли пробитися до фіналу.

Золото тут здобули японці, срібло – в американців, бронза – у норвежців.

Окраса будь-яких зимових змагань – фігурне катання. У танцях на льоду пара Марія Голубцова і Кирил Бєлобров з Національного педагогічного університету імені Драгоманова після ритмічного танцю (або ж короткої програми) йде на високому пʼятому місці. Довільну програму вони покажуть в неділю, коли й визначаться чемпіони і призери.

А от змагання з одиночного катання серед чоловіків відбулися, на жаль, без українців: Іван Шмуратко з Національного університету фізичного виховання і спорту України вимушений був знятися через травму.

Сьогодні українські спортсмени на Всесвітній зимовій Універсіаді змагатимуться у чотирьох видах:

Хокей. Збірна України з хокею продовжить свої виступи у груповому раунді. У другому турі синьо-жовті зіграють проти Латвії. Початок о 20:00.

Біатлон. Змагання з біатлону розпочнуться індивідуальною гонкою. У чоловіків на дистанцію 15 кілометрів вийдуть Кінаш Степан, Грущак Дмитрій, Чихарь Владислав та Боровик Роман. Початок о 19:20.

У жінок на дистанцію 12,5 кілометра вийдуть Городна Юлія, Городна Олена та Стеблина Лілія. Початок 21:50.

Гірськолижний спорт. У гірськолижній комбінації (Super – G /16:30, Slalom /20:00) Україну представлятимуть Шепіленко Катерина та Шепіленко Анастасія.

Фігурне катання. У короткій програмі виступить Гожва Анастасія, початок змагань о 20:00. Також у довільному танці виступить наша пара Бєлобров Кирил та Голубцова Марія. Початок о 3:00.

Трансляцію змагань дивіться за посиланням.

Нагадаємо, ХХХI Всесвітня зимова Універсіада триває в США 12-22 січня. У складі української команди – 61 спортсмен і 29 тренерів. Вони представляють 20 українських і 2 закордонних (Польща і США) університети.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів