Шахова спільнота Києва підтримує Андрія Баришпольця, як кандидата на посаду президента FIDE

171

 17 липня на території парку ім. Тараса Шевченка у Києві відбулась зустріч шахової спільноти столиці на підтримку кандидата на посаду президента ФІДЕ (Міжнародної шахової федерації), міжнародного гросмейстера Андрія Баришпольця. «Адже саме в цей час, коли Україна бореться за свою свободу і незалежність, – як сказав у своїй промові народний депутат України Сергій Штепа, що був присутній на зустрічі і висловив сподівання від імені всіх присутніх, – це ідеальний момент для того, щоб цю дуже шановану у світі Федерацію нарешті очолив українець!».

Парк ім. Шевченка це знакове місце для кожного шахіста Києва. До часів війни вони часто збирались тут, щоб зіграти товариські зустрічі, взяти участь у місцевих змаганнях, насолодитись професійним спілкуванням один з одним. Сьогодні ж тут зібралися не лише представники київської шахової спільноти – професіонали своєї справи, гросмейстери різного віку, а також любителі і поціновувачі цього виду спорту, представники Київської міської і обласної шахових федерацій, функціонери, в тому числі і представники вишів столиці, а також Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Зустріч відбулась в теплій і дружній атмосфері, користуючись нагодою провели товариські зустрічі професіоналів з любителями. У дітей була нагода не лише здобути додаткового досвіду, а і поспілкуватись з гросмейстерами та отримати автографи на згадку.

Гра в шахи є неймовірно корисним видом діяльності, що дозволяє не лише брати участь у спортивному змаганні, а й розвивати роботу мозку, центральної нервової системи, що має позитивний вплив на все життя. Тому, на мій погляд, дуже важливо масово ознайомлювати дітей з цим видом спорту і прищеплювати любов до нього ще з дитячих років. Адже це дасть їм змогу в майбутньому швидко реагувати на ситуації, швидко приймати зважені прораховані рішення, допоможе у навчанні як у школі так і подальшому житті.

Вважаємо, що для правильного формування майбутнього України, це один з тих видів спорту (на рівні з легкою атлетикою, ігровими видами і єдиноборствами), який потребує широкого розвитку в Україні за підтримки держави. Широкого залучення дітей, підлітків і студентів до багатоступеневих шахових змагань. Яскравим і позитивним прикладом може стати щорічний масовий турнір Кубок «Кришталева Тура» серед учнів закладів загальної середньої освіти Києва, який проводиться у трьох вікових групах, охоплюючи учнів 4-11 класів, серед юнаків і дівчат окремо.

Адже саме масовий дитячий і студентський спорт є фундаментом для розвитку виду спорту в цілому і майбутніх успіхів і перемог в ньому наших представників на міжнародній арені.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

Коментарі

коментарів