Школярі Троїцького ліцею стали володарями кубку з «Брейн-рингу – Луганщина олімпійська»

576

Щойно пройшов суперфінал серед школярів «Брейн-ринг – Луганщина олімпійська», присвячений 30-річчю заснування Національного олімпійського комітету України, 25-річчю Луганського обласного відділення НОК України та 50-річчю Луганської обласної школи вищої спортивної майстерності.

Перед початком змагань учасників привітали і надихнули приємними словами президент НОК України Сергій Бубка, заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко та інші почесні гості.

– Луганщині дійсно є чим пишатись, адже у різні часи велична кількість спортсменів з цього краю своїми здобутками прославляли не лише своє ім’я, а й всю Україну, – зазначив олімпійський чемпіон Сергій Бубка. Мені приємно, що сьогоднішня подія присвячена саме олімпійському руху і видатним атлетам Луганщини, адже усі ми повинні знати своїх героїв.

Заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький пригадав вислів свого улюбленого спортсмена Майкла Джордана.

– Талант може виграти гру, а ось чемпіонат – лише команда. Тож сьогодні я бажаю учасникам стати справжньою командою і на своєму життєвому шляху виграти не один чемпіонат, – зазначив пан Селецький.

Інтелектуальні змагання з брейн-рингу стали дійсно масштабними, адже в них взяло участь понад 200 школярів з різних куточків Луганщини, – наголосив голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко. – І дуже приємно, що темою такого цікавого заходу стало спортивне надбання, адже гармонія в інтелектуальному і фізичному розвитку – це основа сучасної успішної молоді.

Захід – спільний пілотний проєкт Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України та Луганського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України за підтримки Луганської ОДА, Луганського обласного відділення Олімпійської академії України і ГО «Спортивна спілка школярів та студентів».

Основною метою проєкту є пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, пізнавального інтересу олімпійського руху, збагачення знаннями учнів щодо олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, біографій видатних спортсменів Луганщини.

До участі у супер-фіналі і поборотися за кубок найрозумнішої команди з історії олімпійського руху Луганської області вийшли 4 команди, які набрали найбільшу кількість ігрових балів. Таким чином до вирішальних розумових баталій вийшли такі колективи: Сватівський ліцей №2, Троїцький ліцей, команда Щастинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 та учні Чмирівського ліцею.

До речі, у попередньому етапі заходу, який проводився в он-лайн режимі протягом листопада-грудня, взяло участь 38 команд загальноосвітніх навчальних закладів області з загальною кількістю учасників 225 школярів віком від 12 до 15 років. До складку кожної команди увійшли троє дівчат та троє хлопців. Кожній команді задавалося по 25 питань з історії Олімпійського руху Луганщини.

Отже, волею жеребу супер-фінал розпочався з півфіналу між командою Сватівського ліцею №2 та Чмирівського ліцею. Організатори змагань підготували своєрідний сюрприз для учасників першого фіналу і перші два запитання поставили заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький і голова Комітету Вадим Стеценко.

У першому півфіналі з рахунком 5:4 виграли учні Чмирівського ліцею.

У другому півфіналі гра також була рівною, але сильнішими виявилися школярі з Троїцького ліцею, які з рахунком 5:3 перемогли команду Щастинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

Фінальна ж гра пройшла за повної переваги колективу Троїцького ліцею. Їх капітан раз-по-раз першим піднімав прапорець, команда не підводила його правильними відповідями. Тим не менш колектив Чмирівського ліцею на останньому запитанні зумів вирвати один бал престижу і «розмочити» сухий рахунок. Тож у підсумку 7:1 на користь Троїцького ліцею і вони стають переможцями супер-фіналу з «Брейн-ринг – Луганщина олімпійська».

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів