Спортивно-патріотичний захід з школярами проводився на Хмельниччини

457

День Збройних сил України – це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

 До Дня Збройних сил України з метою патріотичного виховання підростаючого покоління в Ружичнянському ліцеї Розсошанської сільської ради Хмельницького району  було проведено  флешмоб «Зростаймо мужніми!».

 Цей навчальний заклад було обрано не випадково, адже в ньому тривалий  час плідно працював на різних посадах член відділення  Національного олімпійського комітету в Хмельницькій області Олег Шнира, який  нині демонструє мужність, звитягу, силу волі та непохитне бажання перемогти рашистських окупантів, перебуваючи на сході нашої країни в одному з підрозділів територіальної оборони ЗСУ.

 Захід за участю 60 учнів 5-11 класів та вчителів ліцею розпочався в класі фізики. Після урочистого відкриття і представлення прибулих членів відділення НОК, до присутніх звернувся перший заступник голови відділення, ветеран військової служби Віктор Флентін. Він зокрема відмітив, що з початком повномасштабного вторгнення російських військ на нашу країну, методист предмету «Захист України» Анатолій Назаренко та методист з фізичного виховання  Олег Шнира Хмельницького  обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, маючи досвід військової служби, добровільно  вступили до лав ЗСУ. Під час важких артилерійських боїв на Херсонщині 28 березня полковник Назаренко загинув, а головний сержант Шнира продовжує захищати територіальну цілісність нашої держави на її східних рубежах.  

 Життєвий шлях Олега Олексійовича тісно повя’заний  з Ружичнянською школою, адже він тут навчався, долучившись до активних занять спортом, а після здобуття професії фахівця фізичної культури  в Тернопільському педінституті, вчителював у рідному навчальному закладі. В шкільні на студентські роки успішно виступав в різних видах спорту, але найбільшим його захопленням був біатлон -ставав призером всеукраїнських змагань серед однолітків в цьому виді. В 1980 році випала честь супроводжувати олімпійський вогонь під час його естафети шляхами Хмельниччини напередодні Ігор ХХІІ Олімпіади. За  ініціативи Олега Шнири, долучивши іноземні гранти, була покращена  матеріальна база закладу: збудовано спортивний майданчик з синтетичним покриттям та проведено реконструкцію спортивного залу. Перебуваючи в останні роки на посаді методиста в ХОІППО, як представник цього закладу у регіональному відділенні НОК під час семінарських занять  з методистами та вчителями фізвиховання  загальноосвітніх шкіл області постійно розглядав питання впровадження освітніх заходів та акцій НОК України, організовував вікторини та виставки на олімпійську тематику.

 Присутнім було запропоновано переглянути відеоматеріали про Олега Шниру та його колегу – героя російсько-української війни, стосовно якого тривають обговорення про присвоєння ім’я Назаренка  Анатолія Петровича  Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів ЗСУ.

 Надалі Віктор Володимирович розповів про спортивні благодійні заходи по збору коштів, котрі були проведенні за участю представників відділення і уславленнних олімпійців краю на підтримку захисників нашої вітчизни.

 В плані реалізації акцій НОК України «Олімпійський куточок» і «Олімпійська книга» керівникам ліцею  було передано набір мя’чів та спортивну літературу.   

Особливу зацікавленість присутні проявили до футбольного м’яча з символікою федерації футболу України і автографами наших доблесних воїнів батальону ТРО ЗСУ та оригинальним підписом  «М’яч був вкрадений орками та залишений на позиції під час відступу (Ізюм)», який вдалося переслати  Олегом Шнирою напередодні свята Збройних сил України.

 Захід продовжили спортивні змагання серед збірних команд хлопців 10-11 класів, які сприяли згуртуванню колективу, розвитку фізичних здібностей, кмітливості та спритності.

 У спортивному залі вони продемонстрували свою вправність і гарні результати  з фізичної  та військової підготовки в стрільбі з пневматичної гвинтівки, розбірці автомата, віджиманні від підлоги, армреслінгу, естафеті, перетягуванні канату.

 Школярам дуже сподобалися ці різноманітні  конкурси, які підготував і провів вчитель фізкультури ліцею Володимир Ярмоленко, учасник антитерористичної операції ЗСУ  в 2014-2016 роках.

На урочистому нагородженні усі задіяні в активних заходах учні отримали грамоти і  подарунки від відділення НОК України в області, зробили фото на згадку  і символічно подякували  Збройним силам України за можливість вчитися та приймати участь у змаганнях. 

За інформацією Віктора Флентіна, заступника голови Відділення НОК України у Хмельницькій області.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів