Студентка ЧНУ ім. Петра Могили здобула «бронзу» юніорського чемпіонату світу

351

3 квітня, в єгипетській столиці стартувала світова першість серед кадетів та юніорів. У перший же день змагань на доріжках Центрального спорткомплексу Каїра скарбничка української збірної поповнилася нагородою. Бронзу здобула в юніорській категорії шаблістка Валерія Проченко.

20-річна представниця Миколаєва, вигравши чотири поєдинки з шести в груповому раунді, стартувала в турі прямого вибування під 29-м номером. Проченко черзі перемогла, причому з однаковим рахунком 15:12, Марію Лейву Ванегас з Колумбії, росіянку Марію Зінюхіну і Марлейн Буйтенхуйс (Нідерланди).

У чвертьфіналі, перемога в якому гарантувала медаль, Проченко зустрілася з чемпіонкою юнацьких Олімпійських ігор-2018 мексиканкою Наталі Ботельйо. Поступаючись по ходу поєдинку 2:5, 9:11 і 13:14 вона зуміла вирвати перемогу – 15:14 А, таким чином, залишила з порожніми руками власницю п’яти нагород останніх трьох чемпіонатів світу серед юніорів (золото 2017, срібло 2018, 2019 ) і кадетів (бронза 2017, срібло 2019).

Володіючи ініціативою в півфінальному поєдинку проти Чон Ха Йон – 5:7, Валерія Проченко, на жаль, отримала травму. Після медичного тайм-ауту вона повернулася на доріжку і не відступила до останнього. Однак втримати хитку перевагу (13:11), фехтуючи фактично на одній нозі, виявилося надскладним завданням. Тому кінцівка бою залишилася за суперницею з Південної Кореї (13:15).

Відзначимо, що для учениці Анатолія і Андрія Шлікаря це перша в кар’єрі особиста нагорода на світовій першості серед кадетів та юніорів. А для збірної України – перша медаль в юніорській категорії серед шаблісток з 2013 року.

Миколаївське  обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України  

Коментарі

коментарів