Студентка Західноукраїнського національного університету піднялась на світовий подіум

363

Жіночу естафету чемпіонату Світу з біатлону в Поклюці вболівальники зимових видів очікували з нетерпінням та особливими сподіваннями. І, як відмічає Федерація Біатлону України,  це виявився старт, якого варто було чекати!

Напередодні старту три позиції складу української команди були цілком зрозумілі. А що стосується вибору четвертої учасниці, то наставник команди Юрай Санітра віддав перевагу студентці нашого Західноукраїнського національного університету Анастасії Меркушиній. І Настя сповна виправдала виданий аванс!

За великим рахунком, відпустила на першому етапі Меркушина тільки італійку Лізу Віттоцці, яка звично виграла перший етап з солідною перевагою. Зробивши один промах на лежці, українка швидко спрацювала з одним запасним патроном і залишилася в групі переслідувачів лідера. А після ідеальної стійки Настя дуже чіпко вхопилася за швидкими Інгрід Тандреволд і Ванессою Хінц. І на передачі естафети наша команда залишилася четвертою – в 21 секунді позаду Італії, що лідирувала, але всього в п’яти секундах слідом за Норвегією і Німеччиною!

Другий етап у виконанні Юлії Джими вийшов дуже яскравим! Джима так само, як і Меркушина на першому етапі, зуміла вчепитися за швидкою суперницею – на цей раз локомотивом виявилася Дінара Алімбекова, відразу за якою естафету передали українка і лідер збірної Польщі Моніка Хойніш-Старега.

Дар’я Блашко, яка стартувала на третьому етапі, провела гонку на найкращій ноті і вже на виході з другого вогневого рубежу вже Україна стала лідером! Але останнє коло видалося для Даші дуже важким: запасу енергії до фінішу трохи не вистачило, і вона пропустила вперед трьох суперниць, поступившись до закінчення етапу 23 секунди Норвегії і 14 секунд – дуету Білорусь-Польща. Втім для тернополянки Олени Підгрушної ця ситуація була ідеальною, щоб на сто відсотків реабілітуватися за втрату медалі в змішаній естафеті. 

Підгрушна на досвіді спрацювала безпомилково! І після чистої стрільби лежачи Олена вийшла лідером разом з Олсбю-Ройселанд!!! На дистанції, правда, Підгрушна вибрала більш комфортний для подальшої стрільби темп і відпустила суперницю, але всього на пару секунд. Друга стрільба для Олени трішки ускладнила боротьбу, на останнє коло українка вийшла за норвежкою та німкенею та в трьох секундах переваги над білорускою. Після складної боротьби із суперницями на фінішному колі збірна команда України перетнула лінію фінішу третьою. 

Щиро вітаємо дівчат з бронзою чемпіонату Світу! Пишаємося Вами – ви найкращі!

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (інформація та фото Федерація біатлону України)

Коментарі

коментарів