Студентка ЗНУ Ольга Шалімова стала кращою спортсменкою місяця на Запоріжжі

925

20-річна боксерка Ольга Шалімова стала переможницею конкурсу «Народний спортсмен Запоріжжя», за підсумками лютого. Голоси за спортсменку віддали 53% учасники опитування. А в номінацію Ольга потрапила завдяки золотій медалі молодіжного чемпіонату України. Про старт сезону, плани на рік та жінок у боксі, студентка Запорізького Національного Університету Ольга Шалімова розповіла в інтерв’ю.

-Олю, 2020-й рік був складним для спортсменів, чи важко було повертатися в ринг після великої змагальної перерви?

-Так, майже весь 2020-й рік пройшов без змагань – все весь час скасовувалося. І нарешті після великої перерви у жовтні провели Кубок України. Я весь цей час тренувалася, з фізичною підготовкою проблем не було, а от психологічно було складно – хвилювалася. Посіла третє місце серед дорослих в олімпійській ваговій категорії до 51 кг. А цей рік почала із золота на чемпіонаті України серед дівчат до 22 років.

– Одразу після Чемпіонату України ти вирушила до Туреччини, що там робила?

-Щойно повернулася з міжнародного турніру у Стамбулі. Там був серйозний склад – 23 країни, і в моїй вазі більше 20 учасниць, це дуже багато, навіть кілька чемпіонок світу було. Я перший бій виграла, а у другому програла дворазовій чемпіонці світу з Казахстану (Назим Кизайбай, прим.авт). Там суперниці були солідні, старші за мене, от мені 20 років, а конкуренткам років по 27-28, зрозуміло що вони більш досвідчені. Звісно засмутилася, що не вдалося в призи потрапити, але все одно це досвід дуже корисний для мене. 

-Які головні плани на поточний рік?

-Оскільки я виграла чемпіонат України до 22 років, то тепер збираюся на чемпіонат Європи у цій віковій категорії. Мають перед цим бути збори в Туреччині та на олімпійській базі в Конча-заспі.

– Скільки років ти в боксі, і які твої головні досягнення на сьогодні?

– Я займаюся з 12 років, тобто вже дев’ятий рік пішов. За цей час була п’ятою на чемпіонаті Європи, і п’ятою на чемпіонаті світу. Восьмиразова чемпіонка України у різних вікових категоріях.

-А як потрапила в бокс?

-В дитинстві почала займатися спортом у секції ушу, потім вона закрилася і батьки стали шукати, куди мене віддати. Знайшли мого тренера, Дмитра Орєхова, він тоді ще проводив заняття з кікбоксингу, а потім перейшов у бокс, і  я разом з ним. 

-А батьки не відмовляли, не казали що це не жіночий вид спорту?

-Ні! Батьки мене в боксі підтримують повністю, мені дуже пощастило!

-А часто доводиться стикатися зі стереотипом, що бокс, це справа не для дівчат?

-Так, постійно! Часто кажуть, як ти така маленька худенька і боксом займаєшся? А я думаю: та це ж добре, що я можу бути професійною боксеркою, і при цьому виглядати тендітною дівчинкою!.

– А як ставишся до дівочого стилю – підбори, сукні, косметика?

– Підбори не дуже люблю, а сукні полюбляю і  все інше теж. Бокс ніяк не впливає на мій стиль життя. Так, на тренуванні я спортсмен – викладаюся, пітнію, демонструю характер. А потім виходжу із залу – і я звичайна дівчина, яка йде гуляти з подругами.

– Які ще захоплення, окрім боксу, є в твоєму житті?

– Не можу сказати що я серйозно чимось захоплююся, але я люблю плавати, грати у настільний теніс, пробувати інші види спорту. 

– Часто кепкують з інтелекту боксерів, а от наприклад, яку останню книгу прочитала Ольга Шалімова? 

-Я люблю читати! Мій улюблений письменник Джек Лондон, нещодавно прочитала його книгу «Шматок м’яса» – це історія про боксера! Мені Джек Лондон подобаються ще й тому, що він свого часу був боксером. 

-Знаю, що ти студентка. Яку спеціальність вивчаєш?

-Навчаюся у Запорізькому національному університеті на магістратурі, спеціальність «фізичне виховання». Хочу потім і далі вчитися, опановувати ще й психологію. 

– Яку максимальну задачу ставиш для себе в спорті?

– Звісно золото Олімпійських ігор! Для початку як мінімум поїхати на олімпійські ігри.

-Наскільки велика конкуренція у жіночому боксі?

– З кожним роком все більше дівчат починає займатися, бокс швидко розвивається, і в нашій країні і закордоном. Особливо в олімпійських вагових категоріях серйозна конкуренція! На цьому міжнародному турнірі в Туреччині я особливо це відзначила, є дівчата з надзвичайно високим рівнем!

– Чи доводилося тобі спарингувати з чоловіками?

-Так, я постійно з хлопцями тренуюся. В Запоріжжі небагато дівчат боксерок, а тим більше щоб однієї з тобою ваги і віку, та ще й щоб могли конкуренцію скласти. Тому на тренуваннях я з хлопцями боксую.

У чоловіків вищий рівень, з ними складно змагатися по фізичним показникам, але якщо правильно використовувати розумові здібності, хитрість, то це не складає проблем. 

-Хлопці дуже засмучуються, якщо ти виграєш у спарингах?

-Ні, всі хлопці мене добре знають, що я професійно займаюся, тому вони не засмучуються. 

– Ти отримала дуже потужну підтримку, під час голосування за звання «Народний спортсмен Запоріжжя», очікувала на перемогу?

– Так, дуже було приємно, мені багато людей писало, що підтримує, голосує. Стати «народним спортсменом» почесно. Взагалі, думаю, що важливо, аби спортсменів знали в рідному місті, області – це і моральна підтримка, і мотивація. Але і спортсменам не варто «ловити зірку».

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України

Коментарі

коментарів