Студентська команда з дзюдо: чого очікувати від українських спортсменів?

2254

На Європейських університетських Іграх–2018 (Коїмбра, 15–28 липня) честь України захищатимуть і представники дзюдо. На змагання поїдуть юнаки з Сумського державного університету Андрій Колесник, Кирило Самотуг, Геворг Манукян та Дмитро Цюх.

Про команду, підготовку до змагань та шанси українців на змаганнях нам розповів головний тренер та віце-президент Сумської федерації дзюдо Сергій Колесніченко.

 • Давно Ви працюєте тренером?
 • Уже 15 років. Працюю одночасно в Сумській федерації дзюдо і спортклубі СМДУ більше трьох років. За цей час мені вдалося попрацювати з такими відомими спортсменами як Тетяна Левицька – призерка Універсіади, Дмитро Бережний – дворазовий призер Кубку світу, чемпіон України та національного Кубку. Ну і зараз працюю з дванадцятьма збірниками.
 • Раніше у Вас був досвід виступу на Європейських університетських іграх?
 • Два роки тому ми їздили на змагання до Хорватії. Всього нас було четверо: Артем Хамула виборов золото, Дмитро Цюх – срібло, Василь Сампан – бронзу і Олександ Черкай посів 7 місце. Це був успішний виступ, тим більше, що всього змагалося 92 університети.
 • З вищеназваних Вами спортсменів лише Дмитро Цюх лишився в нинішній збірній. Розкажіть про інших учасників команди?
 • На жаль, через фінансове становище, ми змогли залучити до виступу на Іграх трьох борців. Проте ще один наш спортсмен, Кирило Самотуг, вирішив їхати за власний рахунок. Тож маємо квартет. Що набагато краще. Зараз Кирило набирає форму після травм. Для нього це буде перший міжнародний старт. На студентських змаганнях два роки тому став чемпіоном Сумської області, але через проблеми зі здоров’ям пропустив Універсіаду та Європейські ігри. Серед кадетів був призером чемпіонату світу. Далі Геворг Манукян (73кг) – неодноразовий переможець та призер чемпіонатів України, з минулого року переможець національної Універсіади, член студентської збірної України (на Світових іграх зайняв 7 місце). Про Дмитра Цюха (до 81 кг) вже згадував. Він – чемпіон України до 21 і 23 років, зараз готується до юніорського чемпіонату Європи. І останній наш дзюдоїст, певно, найбільш титулований – Андрій Колесник (100 кг). Андрій є багаторазовим чемпіоном і призером України, срібний і бронзовий призер Кубку світу і Кубку Європи. Минулого року на Всесвітній Універсіаді він зайняв третє місце.
 • Ви тренуєте лише хлопців?
 • Ні, в нашій команді є і дівчата, проте в цих змаганнях вони участі не братимуть. Із сильних дівчат у нас Анастасія Антіпіна і Анастасія Турчин. Вони зараз на міжнародних зборах в Іспанії, по завершенню яких відразу поїдуть на перший відбірковий олімпійський турнір. Наразі їхня мета – потрапити на Олімпійські ігри.
 • Що Ви скажете про загальний розвиток дзюдо в Україні?
 • На сьогодні дзюдо крокує впевнено і в правильному напрямі. Президент Федерації різними способами сприяє росту та вдосконаленню команд. Як наслідок – і тренерський склад якісний, і молодь підтягується. Бо бували ситуації, коли люди, котрі нічого не розуміють в цій сфері, починають то тренера міняти за півроку до Олімпіади, то склад команди. Такі дії тільки гальмували дзюдо. Нині ситуація врівноважилась.

 • Які шанси в українських дзюдоїстів на цьогорічних Іграх в Португалії?
 • Думаю, хоча б дві–три медалі маємо привезти.

 

Коментарі

коментарів