Студенти Тернопільських вишів здобули чотири медалі чемпіонату України з біатлону

279

З 23 по 28 березня в Буковелі пройшов чемпіонат України з біатлону, в якому практично в повному складі брала участь основна збірна (чоловіча та жіноча). У зв’язку із складною епідеміологічною ситуацією, зазначає Федерація біатлону України, чемпіонат проходив без глядачів. 

Після виступів на міжнародних змаганнях та світових першостях студенти тернопільських «вишів» підтвердили свій високий клас та підготовку здобувши 4 нагороди у Буковелі.

В перший день в Суперспринті серед жінок студентка Західноукраїнського національного університету Анастасія Меркушина, лідируючи протягом всієї гонки, здобула перше золото змагань, випередивши Валю та Віту Семеренок. Настя змогла продовжити свій успішний виступ і в спринті. Віта Семеренко, яка в суперспринті виборола бронзу, була бездоганною на обох рубежах і стала чемпіонкою України в спринті. А Насті не скорилися дві мішені на стійці, але ставши срібною призеркою вона програла першому місцю всього 7,5 секунд. В завершення чемпіонату України наша студента змогла відстояти свої здобутки і піднятись на найвищу сходитку п’єдесталу пошани чемпіонату України 2021 в мас-старті. Вже після першого вогневого рубежу Юлія Джима і Анастасія Меркушина захопили лідерство з солідною перевагою і долю золота вирішили в очній дуелі. Джима на дистанції була швидше, але Меркушина стріляла швидше. Розв’язка в цьому суперництві, за інформацією ФБУ,  наступила на третьому вогневому рубежі, коли Юля допустила відразу три помилки, а Настя відпрацювала без штрафу і вирвалася далеко вперед. На заключній стрільбі статус-кво залишився незмінним, і допустивши по одному промаху, Меркушина вирушила на фініш за золотом, а Джима – за сріблом.

Золото чемпіонату України після змагань стало здобутком і аспіранта Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка одного з лідерів збірної команди України тернополянина Дмитра Підручного. Незважаючи на один промах на другій стрільбі Дмитро із солідною перевагою довів гонку до переможного завершення обійшовши Руслана Ткаленка та Андрія Доценка у підсумкових результатах. 

Достойно показали себе й інші студенти ЗУНУ: студентка фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ Олександра Меркушина була 4 в суперспринті та 6 в спринті та мас-старті; Віталій Мандзин став 5 в спринті серед чоловіків.

В останній день чемпіонату збірна Тернопільської області зупинилась за крок до п’єдесталу поступившись Чернігівській, сумській областям та місту Києву та посіла четверте місце в змішаній естафеті.

Щиро вітаємо всіх студентів з успішним завершенням біатлонного сезону!

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (з інформації ФБУ)

Коментарі

коментарів