Студенти ТНПУ імені В. Гнатюка відзначились на чемпіонаті області з вільної боротьби

59

У Тернополі, в спортклубі «Галицькі леви», відбувся чемпіонат Тернопільської області з вільної боротьби серед кадетів (2005-2006 р.н.) (U17) і чоловіків. Свою майстерність продемонстрували понад 70 борців з обласного центру, Борщева, Скали-Подільської, Збаража, Теребовлі і Чорткова. Загалом участь у турнірі взяли представники семи команд. 

Відзначились хорошими результатами та посіли призові місця студенти факультету фізвиховання ТНПУ ім. В. Гнатюка Андрій Антонюк, Ігор Пшеничний, Олег Щур, Дмитро Лісняк та Святослав Жирій, – інформує сторінка факультету фізвиховання ТНПУ у соцмережах. 

– Я вважаю, що при теперішніх обставинах ці змагання пройшли досить класно. – Розповідає Дмитро Лісняк. – Перед боєм у мене був легкий мандраж, але коли зустрівся із суперником віч-на-віч, то будь-які переживання зникли. Під час спарингу я звертав увагу на стійку опонента, і на те, як він рухається та куди ставить руки. І хоч учасників було небагато, але усі були достойними суперниками.

Особливо важка боротьба для Дмитра була у фіналі, але він зібрався із силами та здобув перемогу з рахунком 12:6.

– Боротьба – це не просто штовханина, в якісь мірі вона навчила мене правильно поводитись та спілкуватись, і, звісно, допомогла розвинутись фізично. Я займаюсь боротьбою вже 9 років і люблю цей вид спорту за гармонію у рухах та якусь особливу естетику.

Одним із організаторів змагань був викладач із нашого факультету, доцент Кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту Шандригось Віктор Іванович.

— Боротьба або, як називали в давнину, шахмати з фізичною протидією – це вид спорту, який сприяє гармонійному розвитку людського тіла. Тобто, вона розвиває не лише фізичні якості, а й духовні та інтелектуальні. – Кометує Віктор Іванович. – Спортсмени-борці добре розуміють, що таке честь, колективізм та, не менш важлива якість, повага до суперника. Щодо проведення змагань, то я задоволений результатом. Кожен спортсмен продемонстрував свої сильні та слабкі сторони, що в подальшому сприятиме покращенню їхніх навиків та допоможе підготуватися до прийдешніх чемпіонатів України. Але найголовніше – все завершилось без травм, враховуючи низьку температуру в залі.

Ще раз вітаємо наших студентів із новими досягненнями та бажаємо подальшого покращання результатів». 

Змагання були відбірковими для участі в чемпіонаті України серед кадетів (2005-2006 р.н.), що відбудеться в листопаді у місті Києві, та Кубку України серед чоловіків, що у грудні прийматиме місто Біла Церква Київської області. 

Тернопільське обласне відділення(філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів