Тернопільські школярі та студенти здобули 12 медалей на чемпіонаті України з вітрильного спорту

91

Впродовж п’яти днів у Тернополі, на акваторії Тернопільського ставу, тривали перегони чемпіонату України з вітрильного спорту. Відбувались змагання у різних класах: дорослі спортсмени та юніори виступали у новому олімпійському класі іQFOil, а юнаки та дівчата – у дитячому класі Techno 293.

Учасниками регати стали спортсмени з Дніпра, Харкова та Тернополя. За час змагань було проведено 12 перегонів для дорослих і 7 перегонів для дітей. Серед жінок чемпіонкою України у класі iQFOil за олімпійською програмою стала тернополянка, кандидат в майстри спорту Аліна Нижегородова – студентка факультету іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, вихованка обласної ШВСМ.

У класі Open Foil за неолімпійською програмою серед чоловіків перше місце посів майстер спорту України Тімур Данієлян – студент ВСП «Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій» ЗУНУ, представник обласної ШВСМ, другим був, учень Тернопільської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов №3 Ян Іваськів, вихованець КДЮСШ з водних видів спорту ТМР, третє місце посів студент ЗУНУ, кандидат в майстри спорту Віталій Мундяк.

У класі Open Foil у заліку серед юніорів переможцем теж був Тімур Данієлян, «срібло» здобув Ян Іваськів, а от бронзову нагороду виборов вихованець КДЮСШ з водних видів спорту ТМР, учень Тернопільського академічного ліцею «Українська гімназія» імені Івана Франка Ігор Денисюк. За словами тренера спортсменів Олексія Нижегородова, для Ігоря ці змагання були дебютом, оскільки він тільки почав освоювати цей клас, однак  це не завадило йому на рівні боротися з більш досвідченими суперниками і успішно пройти всі перегони.

Додамо, що Аліна Нижегородова та Тімур Данієлян зараз готуються до участі у чемпіонаті світу з віндсерфінгу серед юніорів до 19-ти років, який в середині липня відбудеться на озері Гарда в Італії.

Щодо результатів наймолодших віндсерфінгістів – вихованців КДЮСШ з водних видів спорту – у класі Techno 293, то серед юнаків звання чемпіона здобув Демʼян Варода (учень Тернопільської школи-ліцею №6 імені Назарія Яремчука). Для цього юного спортсмена це вже не перша перемога, – минулоріч Дем’ян теж був переможцем аналогічної регати та здобув перше місце на чемпіонаті міста Тернополя з віндсерфінгу серед учасників до 15-ти років.

Срібним призером чемпіонату України-2024 став Платон Кушик (учень Тернопільської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов №3), який був наймолодшим учасником у своїй віковій групі. Як розповів Олексій Нижегородов, незважаючи на те, що Платон пропустив перший день регати, він впевнено пройшов усі наступні перегони і в загальному заліку посів друге місце. А третім був Марк Резніченко (Тернопільська школа-ліцей №6 імені Назарія Яремчука), який вперше брав участь у таких змаганнях, однак зміг увійти до трійки лідерів.

Серед дівчат у класі Techno 293 відзначились Іларія Сінькевич, яка посіла перше місце, Софія Корнієнко, яка була другою. Обидві – учениці Тернопільської школи-ліцею №6 імені Назарія Яремчука. Третє місце посіла харків’янка Аліса Калугіна. Для всіх дівчат це теж були перші вітрильні змагання, які стали для них своєрідним випробуванням на міцність, перевіркою сили характеру та волі до перемоги. Усі вони, як і хлопці, мали сім перегонів, успішно проходили дистанцію та  вкладалися в контрольний час.

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України