Тернопільський студент здобув дві нагороди на Літньому чемпіонаті світу з біатлону серед юніорів

318

Студент факультету фінансів та обліку ЗУНУ та факультету фізвиховання ТНПУ імені В. Гнатюка Віталій Мандзин здобув срібло у спринті та бронзу у гонці переслідування серед юніорів на Літньому чемпіонаті світу з біатлону. Такі змагання відбулись у словацькому Брезно-Осрблі.

Як повідомляє Федерація біатлону України, детально описуючи подробиці перегонів у спринті, першим на старт вийшов український біатлоніст Богдан Борковський. На стрільбі лежачи він допустив один промах четвертим пострілом, а от другий вогневий пройшов чисто. Включивши свою максимальну швидкість, Богдан у неймовірній боротьбі виборов золото чемпіонату світу. Його колеги по команді Степан Кінаш і Віталій Мандзин теж продемонстрували надійну та впевнену роботу і посіли друге та третє місце! На вогневих рубежах Степан показав майстер-клас, чисто відпрацювавши десять пострілів. А Віталій на першому вогневому, на жаль, не закрив одну мішень. На другому спортсмен відпрацював швидко та без промахів. 

Спринт. Юніори 

  1. Богдан Борковський (1+0) 19:05,5
  2. Степан Кінаш (0+0) +0,5
  3. Віталій Мандзин (1+0) +11,9

А у гонці переслідування серед юніорів терноплянин Віталій Мандзин виборов срібну нагороду. Ось як описується перебіг гонки на сайті Федерації біатлону України: «Після першого рубежу з топ-п’ятірки ніхто з наших хлопців не випав, однак лідерство українці втратили. Це надшвидкий хорват Матія Леговіч попри рівну стрільбу з одним промахом з трьома українцями ліквідував за коло 24 секунди відставання і вирвався у лідери перед другим рубежем. Втриматись за ним зміг лише Богдан Борковський. А ось Степан Кінаш, на відміну від інших чотирьох конкурентів, припустився аж трьох помилок на стрільбищі.

Другий рубіж знов кардинально змінив ситуацію. Цього разу Леговіч відстрілявся чисто і пішов на дистанцію одноосібним лідером, адже у Борковського було дві хиби. Серед українців безпомилково відстрілялись Віталій Мандзин та Степан Кінаш, а ось Сергій Супрун вимушений був зазирнути на коло штрафу. Як підсумок – Мандзин з Борковським залишились у першій трійці, відстаючи від хорвата на 14 та 25 секунд відповідно, а Кінаш з Супруном перемістились на п’яте та сьоме місця. 

На першій стійці Матія Леговіч остаточно продемонстрував серйозність своїх претензій на те, аби нарешті виграти золото чемпіонату. Він знов відстрілявся безпомилково і продовжив збільшувати свою перевагу. Тепер вона сягнула 29 секунд, а найближчим переслідувачем знов став Богдан Борковський. Справа в тім, що Мандзин у стійці заробив два кола штрафу, а Кінаш додав ще одне – і обидва вони пропустили на третю позицію словака Якуба Боргулу, який з трьома нулями стрімко проривався з 17-го стартового місця! Хоча відстань від нього складала лише 12-15 секунд, і боротьбу за медаль було далеко не завершено.

Вирішальна стійка. Леговіч спокійно приходить на рубіж і чистою стрільбою закриває усі питання про переможця! Позаду нього перестрілка двох переслідувачів, в якій Борковський припускається двох помилок, а Боргула йде на три кола штрафу! Шанс для Кінаша з Мандзиним! Віталій ним користується бездоганно – п’ять влучних пострілів і впевнений крок до медалі! Хоча не срібної – адже Борковський встиг стрімко пробігти два штрафних кола і вискочив на десять секунд попереду партнера по команді. 

А ось Степану влучності трішки не вистачило – після одного кола штрафу він залишився так само п’ятим, як і перед приходом на стадіон, але з відставанням навіть від четвертого місця Боргули у десять секунд.
Втім, фінішне коло ще подарувало дуже напружену боротьбу! Долю срібла Мандзин з Борковським вирішували на самісінькій фінішній прямій! Віталій вже на середині останнього кола наздогнав Богдана і зрештою зміг випередити партнера по команді на одну секунду! Черговий «мультиподіум» для збірної України!

Переслідування. Юніори

  1. Матія Леговіч (1+0+0+0) 25:49,4
  2. Віталій Мандзин (1+0+2+0) +1:00,0
  3. Богдан Борковський (1+2+0+2) +1:01,0
  4. Степан Кінаш (3+0+1+1)  +1:16,4

7. Сергій Супрун (2+1+2+2)  +2:21,1

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів