Тріумф легкоатлетів з Хмельниччини у Мюнхені

438

21 серпня 2022 року завершився чемпіонат Європи з легкої атлетики в німецькому Мюнхені, присвячений 50-річчю Ігор ХХ Олімпіади, на якому українці вибороли 5 нагород: 2золоті, срібну і 2 бронзові медалі, ще ряд з них  увійшли до залікової вісімки, пробившись до фіналів. Свій вагомий внесок в успіх національної збірної зробили спортсмени з Хмельниччини, котрі виступили на цих престижних змаганнях.

20 серпня найемоційнішу перемогу здобула хмельничанка Марина Бех-Романчук, що піднялася на першу сходинку п’єдесталу пошани після виграшу чемпіонату у потрійному стрибку з особистим рекордом 15,02м, продемонструвавши цей найкращий результат сезону в Європі у п’ятій спробі. Найближчих суперниць – призерок вона випередила більш ніж на 40 сантиметрів. Першими привітали нашу титуловану атлетку тренер Вадим Крушинський та члени її  родини – чоловік Михайло Романчук і батьки, які безпосередньо перебували на трибуні стадіону біля стрибкового сектора і підтримували Марину порадами, cхвальними вигуками, оплесками, обіймами та сльозами радості.

А напередодні цього тріумфу Марина залишилася без медалі у своєму  коронному виді – стрибку у довжину, під час драматичного фіналу 19 серпня за участю гідних суперниць.  До фіналу стрибків у довжину Бех-Романчук підходила у статусі срібної призерки Євро, адже у 2018 році вона фінішувала другою, поступившись лише Малайці Мігамбо.

До останньої спроби Марина перебувала в першій трійці з результатом 6,76 м, та британка Джасмін Сойєрс зуміла покращити власний результат заключним стрибком – 6,80 м. Одразу після неї Бех-Романчук стрибнула набагато краще, та заступ у 7,5 см, і хмельничанка перемістилась на четверту позицію. Чемпіонкою змагань стала сербка Івана Вулета з найкращим персональним результатом сезону – 7,06 м. Олімпійська чемпіонка Малайка Мігамбо з Німеччини завершила змагання зі стрибком на 7,03м та сріблом.

У фіналі бігу на 400 м з бар’єрами представниця Донеччини Вікторія Ткачук фінішувала другою – 54,30 сек. Анна Рижикова з Дніпра показала час 54,86 сек і стала володаркою бронзової медалі. Для 27-річної Вікторії – вихованки Нетішинської КДЮСШ, срібна медаль стала першою індивідуальною нагородою  європейського гатунку.

20 cерпня родженка Солобковець, а нині представниця Київщини Людмила Оляновська лише на останніх кілометрах спортивної ходьби на 20 км не змогла втримати темпу лідерок і посіла 4 місце (1 год 29 хв 46 сек). 15 серпня було вісім років, як вона виграла срібну медаль такого ж чемпіонату Європи в Цюриху, і її мрією було знову стояти на п’єдесталі. На жаль, цього разу медаль вийшла «дерев’яною». Чемпіонкою Європи стала гречанка Антігоні Нтрісмпіоті (1 год 29 хв 03 сек). Полька Катажина Зджєбло (1 год 29 хв 20 сек) та німкеня Саскія Файге (1 год 29 хв 25 сек) зі сріблом і бронзою відповідно.

Варто відмітити, що названі подільські легкоатлетки символічно підхопили переможну естафету  від своїх титулованих земляків-дискоболки Фаїни Мельник з Бакоти та метальника молота  Анатолія Бондарчука зі Старокостянтинова, які саме на стадіоні в Мюнхені у 1972 році стали олімпійськими чемпіонами.

Щиро вітаємо наших спортсменок та їх перших наставників – заслужених тренерів України Вадима Крушинського (Хмельницький), Олександра Краснова (Нетішин) та Євгена Тараканова (Ярмолинці) з цим чудовим результатом та бажаємо нових перемог у наступних змаганнях! Перемагаємо в спорті, переможемо і у війні!

За інформацією Першого заступника голови  відділення Національного олімпійського комітету у Хмельницькій області Віктора Флентіна.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України