Турнір з шахів Фролова відбувся у Національному університеті біоресурсів і природокористування України

809

Першими серпневими вихідними на території ботанічного саду Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся турнір з шахів Фролова, що було проведено за ініціативи і плідної співпраці Київської шахової федерації, яку представляє Іван Захарчук та НУБІП України з нагоди відзначення 50-річного ювілею автором «шахів Фролова» – відомим міжнародним гросмейстером, віце-президентом Київської шахової федерації Артуром Володимировичем Фроловим.

Шахи Фролова – різновид шахової гри, названа на честь її автора А.Фролова. У 2018 році у Чехії був проведений перший чемпіонат світу з шахів Фролова World Championship in Frolov chess 2018 W.

Гра починається на порожній дошці. Противники по черзі виставляють на дошці свій комплект фігур (свої пішаки – лише на своїй половині дошки). Звична гра починається після того, як всі фігури поставлені на дошку. Найбільш проблемним питанням є визначення позиції короля. 

У НУБіП України традиційно велику увагу приділяють пропагуванню здорового способу життя і спорту, крім того, значну роль надають підтримуванню шахових традицій, адже саме студентами і представниками науково-педагогічного складу НУБіПУ минулого року було встановлено Всеукраїнський рекорд з одночасної гри в шахи (752 шахісти). Майже у всіх турнірах з різних видів спорту участь беруть викладачі, директори та декани підрозділів університету, що підштовхує студентську молодь наслідувати цей приклад. То ж і даний турнір не став виключенням. 

Участь в турнірі взяли 17 гравців, серед яких як студенти, так і викладачі університету, як аматори, так і професійні знавці «шахів Фролова». Кожен міг спробувати свої можливості і навички у новій для себе шаховій грі. А переможці отримали заслужені нагороди від організаторів турніру. 

Учасників і гостів турніру привітав ректор університету Станіслав Ніколаєнко, проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша, автор f-chess і ювіляр Артур Флоров, начальник Київського міського відділення КФВС МОН Сергій Бобровник, головний суддя змагань, суддя національної категорії, завідувач кафедри фізичного виховання МАУП Іван Захарчук, головний секретар змагань – голова шахового клубу «Бригантина» Олександр Рибченко.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів