Творимо історію разом

1995

Сьогоднішній Міжнародний день захисту дітей ознаменувався неймовірною подією: одночасно в усіх регіонах України на центральних вулицях міст, селищ або паркових зонах та стадіонах вперше стартував Всеукраїнський студентський забіг «Зелена миля». Він зібрав близько 15.000 студентів і студенток із майже 100 вищих навчальних закладів.
Організаторами забігу стали Спортивна студентська спілка України, Міністерство освіти і науки України, Національний олімпійський комітет України та Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України.

Інформаційним партнером виступила Національна суспільна телерадіокомпанія України, яка на телеканалі «UA: Перший» давала включення з Тернополя, Харкова, Краматорська, Львова, Сум, Миколаєва та Полтави. Забіг проводився з метою пропаганди охорони навколишнього середовища засобами фізичної культури і спорту, формування здорового способу життя та залучення студентської молоді до регулярних занять фізичною культурою та спортом.

Поряд із студентами й студентками вишів дистанцію 1609 метрів пробігли й відомі спортсмени, тренери, викладачі, керівники центральних органів виконавчої влади, депутати різних рівнів, голови держаадміністрацій, відомі громадські діячі.

У Києві свято спорту зібрало 1000 охочих із 25 навчальних закладів. Не відстаючи від студентів, милю пробігли президент СССУ, ректор НУФВСУ Євгеній Імас, президент НОК, олімпійський чемпіон Сергій Бубка, заступник МОН України, президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба, заступник міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Вадим Стеценко, президент Всеукраїнської футбольної Асоціації студентів Іван Крулько, перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук, народний депутат України Віктор Кривенко, чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова.
Захід завершився незабутніми подарунками від організаторів події.

Щасливчики пішли додому з боксерськими рукавичками з автографом Олімпійського чемпіона, чемпіона світу з боксу Олександра Усика, футбольними м’ячами з автографами провідних футболістів України (Дениса Гармаша, Тараса Степаненка, Руслана Ротаня, Євгена Коноплянки, Євгена Хачеріді, Андрія Ярмоленка), гандбольними та волейбольними м’ячами з автографами сьогоднішніх та екс-гравців збірних команд.

Без сумніву, проведення таких фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів сприятиме залученню студентської молоді до оздоровчої рухової активності та здорового способу життя, а в подальшому й успішному виступу українських студентів на Європейських та світових форумах, Всесвітніх Універсіадах та Універсіадах України. Як результат – наша країна матиме здорову, щасливу й спортивну молодь.

Коментарі

коментарів