У чемпіонаті світу нагорода у хмельницької веслувальниці

347

Збірна України з веслування на байдарках та каное завоювала 2 медалі (золоту і срібну) на чемпіонаті світу з марафону. Змаганнями в португальському Понте-де-Ліма (29 вересня – 2 жовтня) вітчизняні веслувальники завершили сезон.

Перемогу на довгій дистанції (15,4 км – 1год 25хв 49,80сек) святкувала 25-річна каноїстка з Енергодару Запорізької області Людмила Бабак, яка стала 7-разовою чемпіонкою світу з марафону.

Срібну медаль збірній України принесла 17-річна каноїстка з Хмельницької ДЮСШ № 3 Анастасія  Дежицька (тренери – Микола Кушта  і Олексій Слівінський), завершивши дистанцію 11,8 км за 1год 10 хв 46,21 cек,  Цю нагороду вона додала до золота чемпіонату Європи-2022 юніорської вікової групи.

У підсумку збірна України посіла 6-е місце в командному заліку. Переможцем стала збірна Угорщини, яка тільки за кількістю срібних медалей випередила іспанців: 14 (6-8-0) проти 14 (6-4-5). Також в трійці португальці – 7 (3-1-3).

Що ж до подій на дистанції за участю подолянки, то вони відбувалися таким чином. Хмельницька каноїстка зі старту увійшла в лідируючу групу. Очолила гонку португалка Беатріс Фернандес, котра вже після 500м  дистанції випереджала українку на 15 м. Втім, Анастасія впевнено займала другу позицію, з кожним відрізком збільшуючи перевагу перед переслідувачками: на половині дистанції вона більше ста метрів вигравала у італійки Франческі Вігорото, але португалка теж збільшувала перевагу. Диспозиція зберіглася до фінішу, лише тільки італійка помінялася місцями з ще однією місцевою каноїсткою.

Вітаємо Настю та її наставників з успішним завершенням сезону, бажаємо подальшого росту в спортивній кар’єрі,

За інформацією заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора Флентіна.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України